رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

امام حسین (ع) با نثار جان خود زمینه ساز همه انقلاب ها در جهان شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

امام حسین (ع) با نثار جان خود زمینه ساز همه انقلاب ها در جهان شدند

حجت الاسلام ˈ سید مجتبی رسولی ˈ چهارشنبه شب در جمع عزادارن حسینی در مسجد جامع شهر سورک با انتقاد از نحوه پوشش عزادارن در روز عاشورا در سال های گذشته ، افزود : گاهی برخی از کارهایی که انجام می شود با سیره اهل بیت (ع) تناقض دارد.

وی با تفسیر فرازهایی از زیارت عاشورا ، گفت : انتخاب عبارت های زیارت عاشورا با ظرافت خاصی انجام شده است و ما نیز بارها آن عبارت ها را می خوانیم ، اما از کاری که انجام می دهیم ، غافل می شویم.

امام جمعه میاندرود با تشریح برخی از مصادیق بی اعتنایی به شئونات اسلامی در عزاداری ها ، افزود : اینکه در روز عاشورا در شهر سورک عده ای به عنوان تماشاچی و با آرایش های آنچنانی در میادین اصلی شهر برای تماشای عزاداری تجمع می کنند ، با سلم و دوستی با امام حسین (ع) سازگار نیست.

وی همچنین حمل علامت ها و قمه زنی را از مصداق های دشمنی با اهل بیت و امام حسین (ع) دانست و ادامه داد : در کجای سیره اهل بیت و امام حسین (ع) آمده است که باید برای ابراز همدردی با حضرت ، خون جاری شود.

رسولی گفت : انجام اعمال خرافی موجب وهن دین ، بی نظمی ، ناهنجاری و در بسیاری از مواقع سوء استفاده دشمنان نظام اسلامی می شود.

وی افزود : ضروری است که عزاداران حسینی با تامل بیشتر به حادثه بزرگ عاشورا نگاه کرده ، از توسل به شیوه‌های غیرمتعارف و توام با خرافه‌پرستی که موجب خدشه وارد شدن به دین می شود ، خودداری کنند.