سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

امام جمعه چالوس گفت: دشمن در منطقه درصدد کاهش قدرت دفاعی و بازدارندگی و توان تهاجمی ایران است. - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه چالوس گفت: دشمن در منطقه درصدد کاهش قدرت دفاعی و بازدارندگی و توان تهاجمی ایران است.

امام جمعه چالوس گفت: دشمن در منطقه درصدد کاهش قدرت دفاعی و بازدارندگی و توان تهاجمی ایران است.

امام جمعه چالوس گفت: دشمن در منطقه درصدد کاهش قدرت دفاعی و بازدارندگی و توان تهاجمی ایران است.

به‌ گزارش خبرگزاری فارس از چالوس، حجت‌الاسلام محمد‌مهدی راشدی نوری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته چالوس با اشاره به هفته دفاع مقدس و فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر افزایش قدرت تهاجمی در کنار قدرت دفاعی، اظهار کرد: روزی که تهاجم گسترده نظامی رژیم بعث به ایران شروع شد آنها با معادلاتی که داشتند به‌ظاهر صحیح و منطقی به‌نظر می‌رسید که ایران پس از انقلاب نیروی نظامی و ارتش درهم ریخته و ضعیفی دارد.

وی افزود: آنها می‌گفتند بیشتر فرماندهان ارتش وابسته و وفادار به‌رژیم شاه هستند و از نظر سیاسی هم ثباتی ندارند پس می‌شود به اهداف مورد نظر یعنی شکست ایران در سرنگونی جمهوری اسلامی رسید.

امام جمعه چالوس با اشاره به اینکه در آن زمان قدرت دفاعی ملت، ایثار و فداکاری نیروهای مردمی با هدایت و رهبری امام و بنیانگذار جمهوری اسلامی، توانست ضعف نابسامانی ارتش را هم جبران کند، تصریح کرد: ایشان توانست در مدت کوتاهی یک‌قدرت نظامی توانمند و وفادار و مدافع بلکه مهاجم علیه ارتش متجاوز عراق به‌وجود بیاورد و صدام و حامیانش را از خطای مهم و استراتژیکی که کردند، پشیمان کنند.

وی با بیان اینکه امروز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی به ‌رشد و توانمندی خوبی رسیدند، خاطر‌نشان کرد: این توانمندی به‌حدی بود که نه تنها دشمن را از فکر حمله و تجاوز نظامی نسبت به ایران باز داشته است بلکه در برابر هر تهدیدی از ناحیه دشمن، تهدید قوی‌تر، سنگین‌تر و شکننده‌تر از سوی ایران ببیند.

راشدی‌نوری با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرماندهی کل قوا در دیدار با فرماندهان سپاه که به صراحت تأکید فرمودند:« لازمه رفع تهدیدهای نظامی، اقتدار روز‌افزون نیروهای مسلح نیرهای نظامی جمهوری اسلامی است و اینکه توانمندی نظامی و دفاعی ایران به حدی باشد که دشمن احساس رعب و ترس کند»، افزود: با وجود اوضاع پر از آشوب و نا‌امن کنونی امنیت کامل در منطقه جمهوری اسلامی ایران برقرار است.

وی خاطر‌نشان کرد: هدف اصلی ناامنی در منطقه، ناامن کردن ایران بوده و به‌همین دلیل سعی در کاهش قدرت دفاعی و بازدارندگی و توان تهاجمی ایران است.

امام جمعه چالوس با تأکید بر اینکه دشمنان ما می‌دانند که در صورت تجاوز به ایران، خسارتی که در سرزمین خود در این سرزمین می‌بینند بیشتر از منافعی است که از تجاوز به جمهوری اسلامی به‌دست می‌آورند، خاطر‌نشان کرد: تصور اینکه با کنار گذاشتن قدرت دفاعی می‌توان به پیشرفت رسید تصور پنداری غلط و بی‌اساس بوده، در حالی‌ که پیشرفت اقتصادی و عمرانی کشور نیز به‌حرکت جهادی و برنامه‌ریزی مناسب و اراده و عزم قوی نیازمند است.

وی با اشاره به‌مناسبت سوم مهر‌ماه امسال، اظهار کرد: از فردا به‌مدت دو ماه سرشماری نفوس و مسکن در کشور انجام می‌گیرد و مردم توجه دارند که برنامه‌ریزی‌های کشور و تصمیم‌گیری در تمام مسائل فرهنگی اجتماعی، اقتصادی و عمرانی به داشتن اطلاعات صحیح نیاز است.

راشدی‌نوری با تبریک و ابراز خرسندی به‌مناسبت موفقیت و پیروزی افتخارآفرین کاروان پارالمپیک شهدا منا، بیان کرد: این ورزشکاران هم با کسب مدال‌های متعدد در رده 15 جهانی قرار گرفتند و مهم‌تر از آن نام کاروان را شهدای منا گذاشتند و با لباس احرام در صحنه و میدان مسابقات شرکت کردند که علاوه بر قهرمانی برای ورزشکاران ایرانی ویژگی‌هایی را به ارمغان آوردند که همان جوان‌مردی، غیرت اسلامی و پای‌بندی به ارزش‌های اسلامی است.

وی در پایان با تبریک مضاعف به قهرمان همیشه پیروز چالوسی که نام بلند چالوس را بلند آوازه‌تر کرد و افتخار آفرید، گفت: با قدردانی از موفقیت قهرمان مرتضی مهرزاد به خانواده جامعه ورزشی و هیأت ورزشی معلولان و مردم قدرشناس چالوس نیز این پیروزی را تبریک می‌گویم که روز گذشته استقبال شایسته‌ای از این قهرمان به‌عمل آمد و جمعه هفته آینده در محل نماز جمعه از این قهرمان چالوسی تجلیل می‌شود.