جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

امام جمعه چالوس: پیشرفت کشور مرهون وحدت میان حوزه و دانشگاه است - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه چالوس: پیشرفت کشور مرهون وحدت میان حوزه و دانشگاه است

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام ˈمحمد مهدی راشدیˈ در خطبه های این هفته نماز جمعه چالوس با اشاره به روز 27 آذر سالروز شهادت آیت الله دکتر مفتح مبتکر وحدت حوزه و دانشگاه افزود: شهید مفتح عمرش را وقف تعلیم و تربیت جوانان و دانشگاهیان و پیوند و هم اندیشی دو قشر تاثیر گذار روحانی و دانشجو کرد.

وی ادامه داد: وحدت میان حوزه و دانشگاه تاثیر بسزایی بر جامعه دارد زیرا اداره جامعه با اندیشه ها،عملکردها و تدبیرهای این دو قشر در جامعه اسلامی شکل می پذیرد.

راشدی با اشاره به این که مسوولین کشور ، دانش آموختگان حوزه یا دانشگاه هستند، گفت: پیشرفتها، خدمتها و دلگرم کردن و یا دلسرد کردن مردم به حکومت و نظام اسلامی بستگی به عملکرد این دو قشر دارد.

امام جمعه چالوس تصریح کرد: شهیدان تندگویان، دیالمه و همچنین شهریاری و احمدی روشن که شهدای هسته ای هستند تربیت یافتگان و ثمره تلاش بزرگانی همچون شهیدان مطهری، بهشتی و مفتح از پیشتازان هم اندیشی حوزه و دانشگاه بودند.

راشدی با اشاره به فرمایشات رهبری در باره مسایل فرهنگی گفت: باید مسوولان در عملکرد و رفتارشان پیوسته و بطور مستمر ، فرهنگ مورد توجه ایشان را در نظربگیرند.

امام جمعه چالوس یکی از دلایل دین گریزی افراد را وجود دوستان نااهل دانست و گفت : براساس آمار و اصول روانشناسی تاثیر دوستان و مربیان بر اندیشه و رفتار انسانها زیاد است.

وی با اشاره به اهمیت انتخاب دوست و همنشین گفت: بسیاری از جنایات و جرمهای اجتماعی بخاطر دوستی و معاشرت با افراد گمراه و دوستان فاسد است.