جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

امام جمعه نکا:توافقات ژنو،بیانگر بالندگی ایران در عرصه بین المللی است - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه نکا:توافقات ژنو،بیانگر بالندگی ایران در عرصه بین المللی است

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام ˈمحمد باقر محمدی لایینیˈ در خطبه های نماز جمعه این شهرستان همچنین گفت : غرب باید بداند که این مذاکرات از روی ناچاری ایران نیست بلکه نقطه قوت ایران اسلامی را نشان می دهد .

وی افزود: ما در این مذاکرات تابع رهنمود های رهبری هستیم و تیم مذاکره کننده نیز بر همین اساس ، بدرستی از ایران و حقوق مسلم ملت ایران دفاع می کند.

خطیب جمعه نکا با اشاره به هفته وحدت و گرامیداشت این ایام خاطر نشان کرد: وحدت دینی و اسلامی بین مسلمین مهمترین راه اتحاد و همبستگی است و باید در این اشتراکات دینی خود اتحاد داشته باشیم.

حجت الاسلام محمدی لاییینی ادامه داد: وهابی هایی که امروز دم از مسلمان بودن هم می زنند، عامل ایجاد فتنه و اختلاف در میان مسلمانان هستند و اعمال این از خدا بی خبران، امنیت جامعه ی مسلمانان را از بین برده است.

امام جمعه نکا به برخی از ناهنجاری های اجتماعی بویژه بی حجابی و بدحجابی اشاره کرد و افزود: همگی ما وظیفه داریم در اینگونه موارد، امر به معروف و نهی از منکر داشته باشیم تا مسائل مربوط به بدحجابی و بی حجابی برچیده شود.

حجت الاسلام محمدی لایینی با اظهار تاسف از مواردی از قتل و جنایت که درسال جاری در شهرستان نکا روی داد، از نیروی انتظامی خواست اقدامی شایسته در رفع این گونه ناهنجاری ها وافزایش امنیت مردم شهرستان داشته باشد .