جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

امام جمعه نوشهر : مقابله با حجاب و عفاف مواجهه با امنیت ملی است - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه نوشهر : مقابله با حجاب و عفاف مواجهه با امنیت ملی است

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام ˈمحمود مشایخˈ در خطبه های نماز جمعه این هفته نوشهر افزود: به نظر می رسد بعضی ها از روی دهن کجی به نظام جمهوری اسلامی با این وضع ناهنجار به خیابان می آیند و تعمد دارند.

وی اظهار داشت: البته عده ای هم جاهل هستند و تصور می کنند حجاب مخالف آزادی است در حالی که حجاب باعث حفظ حرمت و شخصیت زن است.

مشایخ بالا رفتن سن ازدواج را از دیگر عوامل بدحجابی در جامعه برشمرد و ادامه داد: طبیعت زن جلوه گری است و اگر نتواند این میل را در حلال مصرف کند ممکن است برای بیگانگان و نامحرمان جلوه گری کند.

وی گفت: لازم است خانواده ها در تربیت و مراقبت فرزندان خود بیشتر دقت کنند و شایسته نیست که دختری پس از قبولی در دانشگاه و رفتن به شهری دیگر، دچار تغییر پوشش و رفتار شود.

مشایخ افزود: به تمام این عوامل باید تلاش دشمنان را در دین زدایی اضافه کنیم که با انواع ابزارها از جمله شبکه های ماهواره ای در صدد سست کردن پایه های عقیدتی مردم هستند.

وی بر ضرورت گسترش فریضه امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد و گفت: همه باید خودمان را مسوول بدانیم و به اقدامات نیروی انتظامی که در جای خود انجام می شود اکتفا نکنیم.

او در بخش دیگری از سخنان خود با تسلیت درگذشت آیت الله محمد محمدی گیلانی افزود: وی از مفاخر شمال کشور بود و قبل و بعد از انقلاب خدمات زیادی به این کشور کرد.

امام جمعه نوشهر همچنین از مردم خواست در جشن گلریزان و آزادی زندانیان غیر عمد مشارکت کنند و یادآور شد: چه خوب است که این افراد نیز در هنگام افطار در کنار خانواده خود باشند.

نمازگزاران نوشهر در پایان نماز جمعه، با برگزاری راهپیمایی و حمل پارچه نوشته و سردادن شعار، ضمن محکوم کردن مظاهر بدحجابی در جامعه، خواستار مقابله با ناهنجاری های اخلاقی شدند.