جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

امام جمعهٔ نوشهر: مسوولان در مذاکرات و توافقات هسته ای هشیار باشند - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعهٔ نوشهر: مسوولان در مذاکرات و توافقات هسته ای هشیار باشند

به گزارش ایرنا حجت الاسلام ˈمحمود مشایخˈ در نماز جمعه این هفته نوشهر افزود: فشار صهیونیست ها و نارضایتی برخی از دولت ها نظیر عربستان موجب بروز اختلاف نظر در دولت های 1+5 شده است به همین خاطر آنان سیاست واحدی ندارند.

وی اظهار داشت: باید در ادامه مذاکرات هسته ای، دقت کافی بشود تا ضمن رفع مشکل هسته ای، حقوق ملت ایران نیز حفظ شود.

مشایخ با اشاره به سالروز شهادت شهید مفتح در 27 آذر و روز وحدت حوزه و دانشگاه تصریح کرد: همچنان که امام راحل از پیش از انقلاب تذکر می داد، شیاطین نباید بر دانشگاه حاکم باشند.

وی یادآور شد: وحدت حوزه و دانشگاه به معنای وحدت دین و دانش و وحدت تعهد و تخصص است زیرا هیچ کدام از این دو به تنهایی فایده ندارد.

امام جمعه نوشهر گفت: متاسفانه با وجود گذشت 35 سال از پیروزی انقلاب، هنوز به نقطه مطلوب نرسیده ایم و باید بیشتر کار کنیم.

مشایخ افزود: هر چقدر که دانشجویان مملکت به دین و دیانت احترام بگذارند نشان می دهد که تعالیم معنوی بیشتر وارد دانشگاه شده است.

وی با گرامیداشت میلاد حضرت عیسی(ع)، اظهار داشت: بیانیه شورای خلیفه گری ارامنه در خودداری از برگزاری جشن میلاد مسیح به دلیل تقارن با اربعین و رحلت پیامبر اکرم(ص)، اقدامی پسندیده و شایسته تقدیر است.

امام جمعه نوشهر این اقدام را پاسخی به منتقدان وضع حقوق بشر در ایران خواند و بیان کرد: اگر ارامنه از حکومت ایران ناراضی بودند این هماهنگی و احترام را نشان نمی دادند.

مشایخ در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از تاخیر چند ماهه در معرفی بخشدار جدید برای بخش مرکزی شهرستان نوشهر گفت: از استانداری مازندران می خواهیم هر چه زودتر فردی متدین و مناسب را برای این سمت انتخاب کند زیرا ادامه این وضع باعث بروز مشکلاتی به خصوص برای روستاییان می شود.

وی روند تخریب جنگل ها و اراضی ساحلی را در نوشهر نگران کننده ذکر کرد و از مسوولان مربوط خواست جلو غارتگران منابع طبیعی را بگیرد.