رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

امام جمعه نوشهر: تشییع پیکر شهدا موجب تقویت ارزش ها می شود - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

امام جمعه نوشهر: تشییع پیکر شهدا موجب تقویت ارزش ها می شود

امام جمعه نوشهر: تشییع پیکر شهدا موجب تقویت ارزش ها می شود


امام جمعه نوشهر با اشاره به تشییع پیکر شهدای غواص در استان مازندران و از جمله شهرستان نوشهر گفت: این کار موجب تقویت ارزش ها و یادآوری اهداف انقلاب می شود.

امام جمعه نوشهر: تشییع پیکر شهدا موجب تقویت ارزش ها می شود

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام 'محمود مشایخ' در خطبه های نماز جمعه این هفته افزود: بشر فراموشکار است و چنین اقداماتی باعث می شود یادمان نرود که بچه های ما برای حفظ نظام چه فداکاری هایی کرده اند.
وی اظهار داشت: برای موفقیت در جنگ نرم که هم اکنون درگیر آن هستیم باید فرهنگ شهادت در جامعه زنده بماند و الگوهای مناسبی به جوانان معرفی شوند.
امام جمعه نوشهر یادآور شد: غربی ها می خواهند برای جوانان و ورزشکاران و هنرمندان ما الگوهایی مطابق میل خود معرفی کنند یعنی کسانی که بی خدا و غرق در منجلاب فساد هستند.
مشایخ گفت: در مقابل، ما باید تلاش کنیم شهدا را الگوی جوانان قرار دهیم و احساسات دینی و ارزشی جوانان را به سمت عقلانیت بکشانیم به طوری که تاثیر کارهایی همچون تشییع پیکر شهدا، در حد چند روز نباشد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به 23 مرداد، روز مقاومت اسلامی گفت: در این تاریخ و در سال 1385، جنگ 33 روزه بین حزب الله لبنان و اسرائیل پایان یافت.
امام جمعه نوشهر، تاکید کرد: کاندولیزا رایس، وزیر امور خارجه وقت آمریکا، این جنگ را به درد زایمان تشبیه کرده بود زیرا هدف آنان از جنگ 33 روزه، تشکیل خاورمیانه جدید و افزایش امنیت صهیونیست ها بود اما مقاومت حزب الله نقشه های آنان را بر هم زد.
مشایخ اظهار داشت: فتنه گری آمریکایی ها در منطقه فراوان است و چند روز دیگر، سالروز کودتای 28 مرداد و سرنگونی مصدق در سال 1332 است.
وی گفت: با اینکه مصدق به آمریکایی ها اعتماد کرد و رابطه دوستانی با آنان داشت، آمریکا و انگلستان با کودتا او را سرنگون کردند.
امام جمعه نوشهر ادامه داد: دور شدن مصدق از آیت الله کاشانی یکی از علل مهم موفقیت کودتا بود و مسؤولان فعلی ما نیز باید عبرت بگیرند و از مراجع تقلید و علما فاصله نگیرند.
مشایخ درباره انفجارهای تروریستی اخیر در عراق که به دست داعش انجام شد تصریح کرد: راه حلی که آمریکایی ها برای این مشکلات عرضه می کنند، تجزیه عراق به چند کشور است که همین امر، نیات آنان را روشن می کند.