جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

امام جمعه نوشهر : اقتصاد مقاومتی مانند دفاع مقدس اهمیت دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه نوشهر : اقتصاد مقاومتی مانند دفاع مقدس اهمیت دارد

به گزارش خبرنگار ایرنا ، حجت الاسلام ˈ محمود مشایخ ˈ در خطبه های نماز جمعه این هفته نوشهر افزود : البته همه بندهای 24 گانه این سیاست ابلاغی در کوتاه مدت اجرایی نیست ولی باید تلاش کنیم در کوتاه ترین زمان به اهداف مورد نظر برسیم.

وی اظهار داشت: در چند سال اخیر رهبر انقلاب مکرر در نام گذاری هر سال و سخنان و پیام های خود بر مسائل اقتصادی تاکید کرده و این امر نشان دهنده ضرورت توجه هر چه بیشتر به معضلات اقتصادی است.

مشایخ با اشاره پیشرفت های ایران در برخی از شاخه های علم و فناوری و همچنین ساخت انواع جنگ افزار گفت : لازم است در بخش اقتصاد نیز پیشرفت کنیم و باعث ناامیدی دشمن شویم.

وی یادآور شد: یکی از مصادیق اقتصاد مقاومتی، اصلاح الگوی مصرف و خودداری از اسراف و زیاده روی است در حالی که هم اکنون در جشن ها و عزاداری های ما ریخت و پاش زیادی صورت می گیرد.

او افزود: مجلس شورای اسلامی با وضع قوانین مناسب و دولت با خشکاندن ریشه های فساد اقتصادی باید تحقق اقتصاد مقاومتی را سرعت بخشند.

امام جمعه نوشهر اظهار داشت: وقتی میلیاردها تومان از سرمایه کشور در اختیار افرادی قرار می گیرد که مسوولیت پذیر نیستند نشان می دهد که در کشور زمینه فساد اقتصادی وجود دارد.

مشایخ همچنین با اشاره به هفته اول اسفند که به نام هفته سلامت مردان نام گذاری شد، گفت: برخی از بیماری ها و حوادث مختص مردان است یا در مردان بیشتر رخ می دهد و باید از این نظر دقت بیشتری انجام شود.

وی تاکید کرد: حوادث کار و همچنین مرگ سالانه 22 هزار نفر در سوانح رانندگی که اغلب مرد هستند موجب تهدید سلامت مردان است.

او با ناپسند خواندن وجود برخی بیماری ها در کشور اظهار داشت: در جامعه اسلامی نباید معضلاتی همچون بیماری ایدز و تبعات ناشی از مصرف مشروبات الکلی و مواد مخدر وجود داشته باشد.