سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۸ مرداد ۱۴۰۰

امام جمعه موقت ساری:12 فروردین،ماندنی ترین روز تاریخ ایران اسلامی است - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه موقت ساری:12 فروردین،ماندنی ترین روز تاریخ ایران اسلامی است

حجت الاسلام ˈیوسف یوسف پورˈ در خطبه های نماز جمعه این هفته مرکز مازندران افزود: روز 12 فروردین ماه سال 58 ملت انقلابی ایران به پای صندوق های رای آمدند و با بیش از 98 درصد آرا به نظام جمهوری اسلامی آری گفتند.

وی گفت : روز 12 فروردین یکی از عیاد بزرگ اسلامی و ملی است زیرا ملت انقلابی با مشارکت در همه پرسی با اراده قوی خود به نظام جمهوری اسلامی رای مثبت داد.

وی بیان داشت: مردم با آرای خودشان نظام جمهوری اسلامی را قبول کردند زیرا جمهوری اسلامی نشات گرفته از آموزه های قرآنی و اسلامی است .

وی اضافه کرد: نظام اسلامی ما دارای دو ویژگی است یکی اینکه قانون اساسی بر اساس آموزه های دینی و مکتب اسلامی تعیین شده و ویژگی دیگر اینکه رهبری انقلاب بر عهده یک مجتهد بزرگ است.

امام جمعه موقت ساری با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ثمره بزرگ انقلاب اسلامی است، گفت: انقلاب اسلامی ایران بر اساس سه عنصر مکتب حیاتبخش اسلام ، ولایت فقیه و اتحاد امت اسلامی شکل گرفته است.

حجت الاسلام یوسف پور افزود: اگر بخواهیم ارزش های انقلاب اسلامی را حفظ کنیم باید این سه عنصر را حفظ کنیم .

وی در بخش دیگر از سخنانش به روز 13 فروردین ماه رزو طبیعت اشاره کرد و اظهارداشت: همه ما موظفیم از طبیعت پاسداری کنیم و نگذاریم خدای ناکرده طبیعت تخریب و مورد تجاوز قرار گیرد.

وی مواهب الهی همچون دریا و جنگل را جزء سرمایه ملی دانست و بیان داشت: هر گونه بی احترامی و تجاوز و تخریب مواهب الهی طبق شرع اسلام حرام است .

وی همچنین به بحث اخلاق اجتماعی اشاره کرد و گفت: بداخلاقی، بدگویی، کج اندیشی و تهمت ناروا به دیگران طبق اسلام حرام است و باید بشدت پرهیز شود.

وی ضمن دعوت مومنان به تقوا الهی، افزود: هیچ کس حق ندارد به دیگران و حقوق دیگران بی احترامی و یا خدای ناکرده تضییع نماید زیرا خداوند هر گونه توهین، مسخره کردن و تهمت زدن به مومنان را نهی کرده است .