جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

امام جمعه موقت ساری: نامزدهای انتخاباتی از هنجارشکنی پرهیز کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه موقت ساری: نامزدهای انتخاباتی از هنجارشکنی پرهیز کنند

حجت الاسلام ˈمحمد قاسمیˈ در خطبه های نماز جمعه این هفته مرکز مازندران در محل مصلای حضرت امام خمینی (ره) افزود: همه نامزدهای انتخاباتی موظفند اخلاق اسلامی و قوانین جاری مربوط به انتخابات در نظام اسلامی را رعایت کنند.

وی اظهارداشت: مسوولان و نامزدهای انتخابات توجه داشته باشند از برکات و نعمات سفره نظام اسلامی بهره مند هستند و نباید بر سرسفره این نظام نمک بخورند و نمکدان بشکنند.

امام جمعه موقت ساری خطاب به نامزدهای احتمالی گفت: برای رسیدن به پست ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی نباید تفکرات، ارزش ها و دستاوردهای حکومت اسلامی را زیر سووال ببرید، زیرا این گونه حرکات ناپسند دلسوزان انقلاب اسلامی را می رنجاند.

وی افزود: سعی کنید در بیان و کلام خود اصل نظام اسلامی را زیر سووال نبرید و اگر به پست و مقامی رسیدید مطمئن باشید به پشتوانه خون شهدا و مردم ولایتمدارمان است و اگر مردم در برخی مواقع سکوت می کنند منتظر فرمان ولی فقیه اشان هستند و بموقع در صحنه انقلاب اسلامی حاضر خواهند شد و به فرمان رهبرشان لبیک خواهند گفت.

او ادامه داد: به جای هنجارشکنی، شایعه پراکنی، دروغ و افتراء نسبت به یکدیگر به فکر حل و رفع مشکلات جامعه بویژه گرانی، نابسامانی بازار و بیکاری باشید.

امام جمعه موقت ساری همچنین به در پیش بودن مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)، تولد حضرت امام خمینی (ره)، روز مادر و روز زن اشاره کرد و گفت: حضرت فاطمه زهرا (س) الگویی برای جامعه بشریت است زیرا جامعه بشریت باید زانوی ادب در برابر زهرای اطهر (س) بر زمین بزند و رفتار و کردار این بانوی بزرگوار اسلام را سرمشق زندگی قرار دهد.

وی افزود: همین روز نیز تولد حضرت امام خمینی (ره) است و امام راحل نیز از مکتب ولایتمداری زهرای اطهر بهره گرفتند و سکان انقلاب اسلامی را رهبری و هدایت کردند.

قاسمی گفت: همه مادران و زنان این مرز و بوم باید از مکتب زهرا (س) الگو بگیرند و زانوی ادب در برابر این بانوی اسلام بر زمین بزنند.

وی همچنین به 12 اردیبهشت ، روز شهادت استاد آیت الله ˈمرتضی مطهریˈ و روز معلم اشاره کرد و افزود: شغل معلمین در واقع شغل انبیاء است و از جایگاه و منزلت بالایی برخوردار است.

او ادامه داد: جامعه ای که معلم نداشته باشد و انسان نپروراند آن جامعه رو به سقوط است و گرفتار ناهنجاری های اجتماعی خواهد شد.

امام جمعه موقت ساری با بیان اینکه معلمین همانند دو بال فرهنگی و علمی جامعه را هدایت و رهبری می کنند، گفت: هر دو بال در مسیر احیای دین اسلام حرکت و انسان را به تقوا الهی و خوشبختی هدایت می کنند.

وی همچنین به رحلت حجت الاسلام ˈسید حسن تائبیˈ امام جمعه موقت ساری اشاره کرد و افزود: این عالم ربانی و روحانی بزرگوار تمام عمر خویش را برای احیای اسلام گذراند و هر گز از مسیر ولایت فقیه منحرف نشد و همیشه پشتیبان ولایت فقیه بود