سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

امام جمعه جویبار: مادران شهدا الگوی همه زنان آزادیخواه دنیای امروز هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه جویبار: مادران شهدا الگوی همه زنان آزادیخواه دنیای امروز هستند

به گزارش خبرنگار ایرنا ، حجت الاسلام ˈ محمداسماعیل قلی پور ˈ عصر روز یکشنبه در مراسم تجلیل از مقام مادران و همسران شهدا بهشهر همزمان با سالروز وفات حضرت ام البنین در حسینیه قتلگاه این شهر اظهار کرد : مادران و همسران شهیدان گرانقدر، بهترین الگوی صبر، صلابت و یادگاران ارزشمندی هستند که همواره شایسته تقدیر و سپاس همه افراد جامعه بوده و خواهند بود.

وی بیان کرد : مادران شهدا حق بزرگی برگردن همه ما دارند چرا که این قشر با فداکاری و صبر و بردباری برگهای زرینی در این انقلاب را ورق زده اند.

امام جمعه جویبار اظهار کرد : انقلاب اسلامی تمام دستاوردهای ارزشمند خویش را در عرصه های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در پرتو مجاهدت شهدای عالیقدر، جانبازان سرافراز، آزادگان صبور و ایثارگران افتخارآفرین به دست آورده است.

حجت الاسلام قلی پور افزود : اگر ایران اسلامی با فرهنگ ایثار، شهادت و مجاهدت و ایستادگی و مقاومت شناخته می شود از پرتو انوار پرفروغ و درخشان شهدا است.

وی ادامه داد: این شخصیت های برجسته تاریخ امروز ایران، تمام هستی و هویت خویش را در آغوش لبریز از عشق و محبت و ایمان و ایثار مادران بزرگوار خویش به دست آورده اند.

امام جمعه جویبار ادامه داد :تکریم مادران شهدا که با پیروی از بزرگ بانوی اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) و با تدین و شجاعت، همسران و فرزندان خود را برای دفاع از میهن اسلامی به جبهه ها اعزام کردند ، ضروری است.

24فروردین ماه به عنوان سالروز وفات حضرت ام البنین(س) روز تکریم مادران و همسران شهدا در تقویم نام گرفته است.