جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

امام جمعه بهنمیر : مسابقات قرآنی ، گامی در ترویج اندیشه‌های دینی است - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه بهنمیر : مسابقات قرآنی ، گامی در ترویج اندیشه‌های دینی است

حجت الاسلام ˈ محمد حسن شریف تبار ˈ افزود : قاریان و حافظان قرآن کریم به ‌عنوان پرچم ‌داران عرصه ترویج و گسترش فرهنگ قرآنی ، وظیفه سنگینی در هدایت جامعه به ‌سوی کمال و سعادت برعهده دارند و باید همسو با گسترش جریان آگاهی و بصیرت‌بخشی در جامعه موثر عمل کنند.

وی با اشاره به اینکه قرآن ، زمینه ساز حضور انسان در اوج قله کمال است ، گفت : زندگی قرآنی بر اساس رعایت مقررات ، عدالت و احسان ، صفا و صمیمیت است و مردمی که این گونه زندگی کنند ، دارای اطمینان خاطر و آسایش خواهند بود.

امام جمعه بهنمیر ، برپایی محافل قرآنی را زمینه‌ ساز مقابله باجنگ نرم دانست و افزود : ترویج ، توسعه و نهادینه کردن فرهگ قرآنی موثرترین ابزار برای مقابله با جنگ نرم دشمنان است.

وی افزود : استکبار جهانی با بهره‌گیری از توان ماهواره‌ای و اینترنتی خود هر روز شبهات جدیدی را علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی و ارزش‌های آن ترویج می‌کند که شرکت در محافل قرآنی و تمسک به آیات نورانی و هدایتگر قرآن یکی از راه های مقابله با این دسیسه ها است.

شریف تبار با بیان اینکه حرکت در مسیر اندیشه‌های قرآنی همان مسیر صراط مستقیم است گفت : قرآن امام و راهنمای خوبی برای انسان ها است.

وی افزود : برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم در مازندران فرصت گرانبهایی است که می توان ازآن بهره برد چرا که برگزاری این مسابقات موجب ایجاد فضای معنوی،نشاط و شادابی در بین آحاد مردم بویژه جوانان این منطقه می شود.