جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

امام جمعه بهشهر : شیعه با حسین(ع) و عاشورا ماندگار است - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

امام جمعه بهشهر : شیعه با حسین(ع) و عاشورا ماندگار است

امام جمعه بهشهر : شیعه با حسین(ع) و عاشورا ماندگار است


امام جمعه بهشهر گفت :شیعه با حسین (ع) و عاشورا باقی و ماندگار است، شیعه با انتظار، با یاد و نام بقیه الله فنا ناپذیر است.

امام جمعه بهشهر : شیعه با حسین(ع) و عاشورا ماندگار است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ساری، حجت الاسلام سید عربعلی جباری در ششمین روز ماه محرم و در مراسم عزاداری امام حسین (ع) به عظمت و شکوه سوگواری محرم اشاره وآنرا پیوند باعاشورا دانست واظهار داشت : ذکر فضایل و سجایای اهل بیت ، امامت و ولایت را احیا می کند .
امام جمعه بهشهر با تاکید بر اینکه آیین عزاداری امام حسین (ع) فضیلت شیعه را حفظ و تقویت نموده و آنرا تقویت می کند ،افزود : فضایل و سجایای اهل بیت پشتوانه تقوا برای مکتب اسلام و ترویج فرهنگ ارزشی و برخورد با ناهنجاری ها و نا امنی هاست .
جباری مراسم عزاداری را کلاس تربیتی اهل بیت اعلام نمود و ابراز داشت : با عبرت آموزی و پندگیری ازاین مراسم ارزیابی خواهد شد که تا چه میزان ارتباط و پیوند با اهل بیت برقرار شده و بسوی کمال و معرفت سوق یافته است .
حجت الاسلام جباری به رحمت و معرفت پیامبر در مقابل همه انسان ها اشاره کرد و اظهار داشت : ازنظرفضایل و اخلاق اگر خوش رفتاری در پیامبر نبود ،جذب و راهنمای انسان ها مشکل می گردید .
امام جمعه بهشهر با اشاره به اینکه خداوند عزت خود را در عزتمندی پیامبر اعلام کرد ،گفت : اگر کسی دارای اعتدال و شخصیت و هویت باشد ،همه عزت برای خدا و رسول خداست .همه عزت،همه عظمت ،همه سیادت ها و همه سروری ها در تبعیت و پیروی ازاهل بیت است .
وی افزود :شخصیت پیوند و تبعیت از امام حسین دارای ارج و قرب ،مانند پیامبر است و حضرت محمد (ص)حسین (ع) را از خود و خود را حسین (ع) می نامد .
وی هم چنین با اشاره به فرموده پیامبر مبنی بر اینکه حسین (ع) کشتی نجات است ، خاطر نشان کرد :حسین چراغ هدایت است و رسیدن به هویت الهی وکمال دینی ،اطاعت و پیروی از پیامبر و اهل بیت است .
وی یادآور شد : قرآن کتاب خدا ،کتاب شفای روح و روان است و جامعه اسلامی با دریافت حقایق قرآن و درک اسلام ماندگار و نور آن بر جهان خواهد تابید.