جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

امام جمعه آمل :قرآن بهترین دستورالعمل برای رفتار اجتماعی افراد است - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه آمل :قرآن بهترین دستورالعمل برای رفتار اجتماعی افراد است

به گزارش خبرنگارایرنا، حجت الاسلام ˈمحمدعلی رحمانیˈ روز چهارشنبه در همایش حجاب وعفاف که با حضورمدیران معاونین ومربیان پرورشی مدارس آمل که درسالن شهید رجایی آمل برگزارشد،گفت: ائمه معصومین (ع) انسان های کاملی بودند و آنها بر دلسوزی امت اسلامی برای رسیدن به سعادت تاکید داشتند.

وی به اهمیت رعایت شئونات اسلامی از سوی افراد جامعه اشاره کرد و بیان داشت : اهمیت حجاب وعفاف درمنزل موجب توجه فرزندان شده و منجر به رعایت آن در جامعه نیز می شود.

امام جمعه آمل با تاکید بر اینکه خداوند سبحان در قرآن کریم رعایت حجاب را نه به عنوان یک حق بلکه آنرا به به عنوان تکلیف برای بندگان خود قرارداده است، ادامه داد: پدرومادر بزرگترین ومهمترین معلمان اخلاقی، تربیتی وپرورش فرزندان هستند ویقین داشته باشند که فرزند به ریزترین نکات تربیتی دررفتار والدین حساس و تاثیر پذیرند.

حجت الاسلام رحمانی به ارزش و مقام زن در اسلام اشاره کرد و گفت : تاکید اسلام بر رعایت حجاب برای مرد و زن یکسان است اما حساسیت و تاکید آن در زنان به خاطر اذیت نشدن زنان و حفظ کانون گرم خانواده است.

معاون آموزش متوسطه اداره آموزش وپرورش آمل هم دراین همایش گفت: با توجه به گستردگی فعالیت، بکارگیری از نیروهای توانمند ، معتقد و علاقه مند به نظام تعلیم و تربیت اسلامی از اهداف اصلی آموزش و پرورش است.

ˈ اسداله مهدویˈ افزود: آموزش وپرورش با سرلوحه قرار دادن نکات تربیتی قرآن مجید و بهره گیری از احادیث ائمه اطهار (ع) با گسترش فرهنگ و اخلاق اسلامی در نسل نوجوان و جوان که آینده سازان جامعه هستند بدون توجه به ناملایمات بد خواهان و کژاندیشان ، با تمام توان تلاش تربیتی و پرورشی خود را برای هدایت درست دانش آموزان انجام می دهد.

شهرستان حدود 400هزارنفری آمل بیش از 58هزار دانش آموز دارد.