جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

امام جمعه آمل: سازمان دهی فعالیت های قرآنی در جامعه ضروری است - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه آمل: سازمان دهی فعالیت های قرآنی در جامعه ضروری است

حجت الاسلام ˈ محمدعلی رحمانی ˈ روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: جامعه اسلامی ایران اکنون بیش از هر زمان دیگری به فضای قرآنی در جامعه نیازمند است و این فضا نیز اکنون وجود دارد.

وی افزود: البته اقدام های خوبی از سوی بزرگان و مراجع دین برای انتقال درست کلام نورانی وحی و قرآن در جامعه انجام و باعث حفظ آن شد.

امام جمعه آمل، با اشاره این که توسل به مفاهیم قرآنی سبب سعادت انسان در هر جامعه ای می شود، گفت: برپایی محافل و هیات های قرآنی از فعالیت های ارزنده در کشور است که باید توجه ویژه ای به آن شود.

وی با بیان این که قرآن کریم در تمام وجود ما نهادینه شود، افزود: اگر انسان قرآنی نباشد، حیات او معنا ندارد و باید از تعالیم نوربخش قرآن کریم در برنامه های زندگی خود استفاده درستی داشته باشد.

رحمانی گفت: کاری که با تقرب الی الله انجام شود از ثواب ارزنده ای برخوردار است که باید تمام اعمال ما معطوف به کسب رضایت خداوند منان باشد.

او با اشاره به این که افراط و تفریط ها در انجام امور زیاد است که باید از آن دوری کنیم، ادامه داد: باید مراعات همگان را داشته باشیم و هر فردی به اندازه توان خود تکلیف دارد.

امام جمعه آمل با تاکید بر این که موازنه و دقت از امور مهمی است که باید در کارهای خود از آن بهره مند شویم، گفت: باید از تجربیات بزرگان در تمام امور استفاده شود و این تجارب ارزنده در اختیار نسل جوان جامعه قرار گیرد.

وی بر پیروی و الگوگیری از سبک زندگی اسلامی در تمام ابعاد و برنامه های افراد تاکید کرد و یادآورشد: اگر هر فردی وظیفه اش را بدرستی انجام دهد مشکلات و نارسایی ها در کشور نیز کم خواهد شد وهمه افراد به حق خود قانع خواهند بود.