جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

امام جمعه آمل: روحانیان در بصیرت افزایی مردم پیشگام شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه آمل: روحانیان در بصیرت افزایی مردم پیشگام شوند

 

حجت الاسلام محمدعلی رحمانی آملیˈ چهارشنبه شب در همایش علما و روحانیان آمل که در مسجد علامه حسن زاده آملی برگزار شد، افزود: در صورت بصیرافزایی به مردم توسط علما و روحانیان آگاه و انقلابی، اگر دشمنان بخواهند در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده فتنه انگیزی کنند، کاری را از پیش نخواهند برد.

وی با بیان اینکه روحانیت باید در خط مقدم و پیش برنده امور باشد، ادامه داد: روحانیان باید به وحدت و عظمت خود توجه داشته باشند و دینداری واقعی را به مردم آموزش دهند.

امام جمعه آمل با اظهار این که تلاش اصلی دشمنان ایران اسلامی در تحریم کشور دور کردن مردم از آرمان های والای انقلاب اسلامی است، گفت: همواره باید تابع رهنمودهای ولایت باشیم که سبب دستیابی به سعادت حقیقی برای انسان خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه جامعه روحانیان متصدی ترویج دین در جامعه هستند و باید تعالیم والای دین مبین اسلام بدرستی به مردم منتقل شود، افزود: مردم از حرف انبیاء و اولیاء هیچ گاه سر باز نمی زنند، اما تبلیغات مسمومی وجود دارد که در تلاش است تا این حقایق به مردم نرسد.

او ادامه داد: دشمن همه هدف و تلاشش را برای ایجاد فاصله و شکاف میان روحانیان و مردم به کار می گیرد تا فاصله بیندازد، اما کاری را نمی تواند از پیش ببرد.

امام جمعه آمل با بیان اینکه همه کارها با همدلی و هم فکری حل شدنی است، گفت: معضلی نیست که امکان حل آن وجود نداشته باشد و دلیلش این است که همه متصل به منبع غنی نبوت و امامت هستند.

وی با اشاره به اینکه علم و عالم تمام شدنی نیست و برای همیشه وجود دارد، یادآورشد: جان انسان ظرف علم است که هر چه در آن وارد شود وسیع تر خواهد شد و انسان هر چه بالاتر می رود به امور ارزنده و والاتری دست می یابد.

او با تاکید بر این که روحانیان تابع دستورات الهی، سخنان پیامبر گرامی اسلام و ائمه معصومین(ع)هستند،افزود: باید شاکر خداوند منان باشیم که سربازان امام عصر(عج) هستیم و در مسیر نورانی دین مبین اسلام حرکت می کنیم.