جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

امام‌زاده عباس(ع) ساری به پایگاه فرهنگی قرآنی تبدیل شود - نمایش محتوای خبر

 

 

امام‌زاده عباس(ع) ساری به پایگاه فرهنگی قرآنی تبدیل شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: بقعه امام‌زاده عباس (ع) ساری می‌تواند به کانون و پایگاه فرهنگی قرآنی کشور تبدیل شود.

امام‌زاده عباس(ع) ساری به پایگاه فرهنگی قرآنی تبدیل شود

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، حجت‌الاسلام ستار علیزاده بعدازظهر امروز در جلسه ستاد گرامی‌داشت هفته وقف ساری در اداره‌کل اوقاف و امور خیریه مازندران، اظهار کرد: وقف در حوزه‌های اقتصادی، دینی، مذهبی، آموزشی، درمانی، پژوهشی، فرهنگی و اجتماعی کاربردهای زیادی دارد که در جامعه مغفول مانده است.

وی با بیان اینکه برای وقف هرچه بیشتر در جامعه کار شود شاهد شکوفایی بیشتر و اثرگذاری بیشتر آن خواهیم بود، افزود: وظیفه همه مسؤولان و مردم در نظام‌مند کردن و ساماندهی موقوفات سنگین است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه همه ما بدهکار وقف هستیم و سر سفره وقف نشسته‌ایم، خاطرنشان کرد: نقش وقف در همه ابعاد زندگی بشر غیر قابل انکار است و تمامی موقوفات می‌توانند از اثرات آن بهره‌مند شوند.

این مسؤول با اشاره به اینکه ابعاد مختلف وقف هنوز در جامعه شناسانده نشده است، تصریح کرد: وقف واقعاً در جامعه مظلوم واقع شده است و نیاز به ترویج و تبلیغ دارد.

علیزاده با اعلام اینکه اگر کسی به وقف خدمت کند در واقع به جامعه بشری خدمت کرده است، ادامه داد: وقف می‌تواند در تولید علم، افزایش سلامت، حفظ محیط زیست، اقتصاد مقاومتی، ترویج دین و.. نقش‌آفرینی کند.

وی با بیان اینکه دنیای امروز تشنه معارف علوی و حسینی است که باید بر اساس نیازهای روز جامعه برای آنها چاره‌اندیشی کنیم، خاطرنشان کرد: امروز مسائل دینی باید به‌صورت علمی بین نسل جوان جامعه ترویج داده شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران حفظ و حراست از موقوفات را وظیفه اصلی اوقاف دانست و بیان کرد: نیازهای روز جامعه در ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف باید احصا شود تا همه آحاد مختلف از اثرات آن بهره‌مند شوند.

این مسؤول بر توجه بیشتر ادارات برق، آب و گاز به مصوبه مجلس شورای اسلامی درباره معافیت فضای اصلی اماکن مذهبی از پرداخت هزینه مصرفی تأکید کرد و افزود: در بعضی از اماکن مذهبی شاهد مشکلاتی در حوزه بهای مصرفی برق، آب و گاز هستیم که این مسئله باید با تعامل و همدلی در راستای قانون برطرف شود.

علیزاده با اشاره به اینکه استعلام نهادهای خدمت‌رسان از اوقاف موجب زنده‌نگه داشت وقف می‌شود، اظهار کرد: استعلام از ادارات اوقاف در واقع عمل به وقف و نیت واقف است.

وی با بیان اینکه بقعه امام‌زاده عباس (ع) ساری باید از مظلومیت خارج شود، تصریح کرد: امام‌زاده عباس (ع) ساری مکانی امن، معنوی و پایگاه فرهنگی برای مردم ولایت‌مدار مازندران، مسافران و زائران است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اعلام اینکه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی جامعه توسط امام‌زادگان و بقاع متبرکه خنثی می‌شود، بیان کرد: امام‌زاده عباس (ع) ساری می‌تواند به کانون و پایگاه فرهنگی قرآنی کشور تبدیل شود.

علیزاده در پایان گفت: آمادگی داریم برای سال‌های جاری کنگره ملی برای امام‌زاده عباس (ع) ساری برگزار کنیم اما با مشکل فضا و اجرای پروژه عمرانی روبه‌رو هستیم.