جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

آمار ولادت در مازندران امسال سه دهم درصد کاهش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

آمار ولادت در مازندران امسال سه دهم درصد کاهش یافت

ˈفرج الله ملکیˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا شمار واقعه ولادت ثبت شده در این مدت را 14 هزار و 283 مورد اعلام کرد و گفت: از این تعداد هفت هزار و 364 واقعه ولادت مربوط به مردان و بقیه نیز مربوط به زنان است.

وی افزود: در چهار ماه نخست سال جاری به طور میانگین در هر شبانه روز 115 واقعه ولادت در مازندران ثبت شد و نرخ ولادت ثبت شده نیز در این مدت نیز 7/13 در یکهزار بود.

ملکی وفات ثبت شده در چهار ماه نخست سال جاری در مازندران را پنج هزار و 175 واقعه اعلام کرد و گفت: از این تعداد دو هزار و 945 متوفی مرد و بقیه نیز زن بودند.

وی میانگین وفات ثبت شده در هر شبانه روز در چهار ماه نخست سال جاری در این استان را 42 مورد اعلام کرد و افزود: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 2/5 درصد افزایش نشان می دهد.

مدیرکل ثبت احوال مازندران کم ترین واقعه وفات ثبت شده در مازندران را مربوط به گروه های سنی 10 تا 14 سال و بیشترین آن را مربوط به گروه سنی 85 سال برشمرد.

وی نرخ وفات در مازندران را پنج در یکهزار اعلام کرد و افزود: بیشترین علت مرگ و میر در استان نیز مربوط به بیماری های قلبی و عروقی بوده است.

ملکی شمار واقعه ازدواج ثبت شده در مازندران در چهار ماه نخست سال جاری را 10 هزار و 360 مورد و وطلاق ثبت شده را دو هزار و 280 واقعه اعلام کرد و گفت: به طور میانگین در هر شبانه روز در این استان 84 واقعه ازدواج و 18 واقعه طلاق ثبت شد.

وی افزود: در چهار ماه نخست سال جاری بدون احتساب مهاجرت های صورت گرفته 9 هزار و 108نفر به جمعیت استان مازندران افزوده شده است.

وی آمار جمعیت مازندران در پایان ماه تیر امسال را سه میلیون و 120 هزار و 833 نفر اعلام کرد.