جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

آمار بالای طلاق با آموزش های بهنگام قبل و بعد از ازدواج کنترل شود - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آمار بالای طلاق با آموزش های بهنگام قبل و بعد از ازدواج کنترل شود

آمار بالای طلاق با آموزش های بهنگام قبل و بعد از ازدواج کنترل شود


معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران نداشتن مهارت و آگاهی لازم در خصوص زندگی زناشویی را یکی از عوامل اصلی در افزایش میزن طلاق دانست و گفت: با آموزش های بهنگام و کافی می توان از این روند فزاینده ناهنجاری اجتماعی کاست.

آمار بالای طلاق با آموزش های بهنگام قبل و بعد از ازدواج کنترل شود

به گزارش خبرنگار ایرنا علیرضا یونسی روز سه شنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان مازندران افزود: یکی از ضعف های موجود در مازندران کم بودن تعداد کارگاه های آموزشی مهارت افزایی جوانان قبل و بعد از ازدواج است که می بایست این نقیصه برای کنترل و کاهش طلاق جبران شود .

وی با اشاره به شیوه و نحوه مدیریت کانون خانواده در گذشته ، گفت: جوانان در حال حاضر از این شیوه های گذشته زندگی خانوادگی دور مانده اند و به نوعی بیشترین ضربه به مستحکم ترین کانون اجتماعی وارد شده است .

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران ادامه داد : همگام با دور شدن نسل جوان از نحوه زندگی و مدیریت خانواده در گذشته ، نداشتن آگاهی لازم در خصوص مدیریت خانواده نیز باعث وارد شدن ضربات سنگین تر بر پیکره این نهاد شده است .

وی روند رو به رشد طلاق در جامعه را بیانگر همین مساله دانست و افزود: نهاد های متولی امور خانواده و آموزش می بایست نسبت به مسائل آموزش نسل جوان همت و عزم جدی را اعمال بکنند .

یونسی همچنین از والدین بعنوان عوامل اثرگذار در استحکام بخشی کانون خانواده فرزندان نام برد و ادامه داد : تجربیات چگونگی مدیریت خانواده توسط والدین و افزایش سعه صدر می تواند در راهنمایی آنان تاثیر فراوانی داشته باشد .

وی بیکاری را معضل بزرگ جوانان دانست و تاکید کرد: کارآفرینی و سرمایه گذاری بر روی ایده های نخبگان راه حل برون رفت از این معضل است .

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران بیکاری را دلیلی بر بروز معضلات اجتماعی همچون طلاق در جامعه دانست و گفت: دولت تدبیر و امید دلسوزانه و با تلاش درصدد رفع این مشکل است .

وی با اشاره به در پیش بودن هفته جوان از تمامی فرمانداران و بخشداران مازندران خواست تا با اهتمام ویژه نسبت به برگزاری برنامه های این هفته تلاش بکنند تا زمینه شادابی و نشاط روحیه در جوانان جامعه فراهم شود .

مدیر کل ورزش و جوانان مازندران نیز درتشریح برنامه های انجام شده در هفته جوان سال گذشته ، گفت: برگزاری مراسم تجلیل از 700جوان برتر ، همایش بانوان جوان و جشنواره حضرت علی اکبر از جمله این برنامه ها بود .

حبیب حسین زادگان ادامه داد : هفته جوان سال گذشته حدود 30 هزار برنامه در مازندران برگزار شد که امسال افزایش تعداد این برنامه ها را خواهیم داشت.

برگزاری آیین تجلیل از بانوان جوان موفق ، جوانان برتر موفق ، ناجیان غریق جوان ، برگزاری جشن ازدواج دانشجویی و بازیهای بومی محلی در هفته جوان امسال پیشنهاد شد .

هفتم تاسیزدهم خرداد ماه با عنوان هفته جوان نامگذاری شده است که هر ساله دراین هفته ویژه برنامه هایی با موضوع جوان برگزار می شود .