سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

آمادگی 297 مسجد در مازندران برای برگزاری مراسم اعتکاف - نمایش محتوای خبر

 

 

آمادگی 297 مسجد در مازندران برای برگزاری مراسم اعتکاف

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران از آمادگی 297 مسجد استان برای برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در شهرهای مختلف مازندران خبر داد.

آمادگی 297 مسجد در مازندران برای برگزاری مراسم اعتکاف

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام شکریان امیری صبح امروز در جلسه هماهنگی مراسم معنوی اعتکاف در مرکز مازندران با تبریک فرا رسیدن ماه رجب با اشاره به اینکه ماه رجب حاوی ارزش‌های معنوی و فواید ملکوتی است که آن را در میان ماه‌های قمری خاص دارد، اظهار کرد: با فرا رسیدن ماه پر برکت رجب بهار خودسازی آغاز می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه رجب ماه پیامبر و پیامبری است، زیرا آخرین سفیر خدای متعال در 27 رجب برانگیخته شده است، افزود: امتیاز دادن به پاره‌ای از ماه‌ها به لحاظ برخورداری این ایام از حرمتی ویژه، برای این است که خداوند متعال می‌خواهد بندگان خود را بیشتر در حال اطاعت ببیند که اعمال حسنه در آنها پاداشی دوچندان برای صاحبش به ارمغان می‌آورد و گناه او را بیشتر ساقط می‌کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در ماه رجب اشاره کرد و گفت: مراسم اعتکاف فرصت، قابلیت و استعداد پرواز انسان به سوی خدا، خدایی شدن و عرشی شدن ما انسان‌ها است.

وی با اشاره به اینکه مراسم اعتکاف فرصت ارزشمند خودسازی و تعالی انسان است، بیان کرد: مراسم معنوی اعتکاف فرصتی مطلوب است که انسان می‌تواند به اهداف خود آسان‌تر برسد که باید انس و ارتباطی ارزنده با حضرت حق برقرار کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران به حضور 70 درصدی جوانان و نوجوانان هر ساله در مراسم اعتکاف مازندران اشاره کرد و گفت: امسال نیز باید زمینه لازم برای حضور گسترده نسل جوان در این مراسم معنوی فراهم شود.

وی ادامه داد: اعتکاف زمینه‌ساز خروج روح انسان از دنیای مادی و تقرب به ذات هستی‌بخش الهی است که او را در مرکزی که همواره بندگان خدا مشغول عبادت و راز و نیازند، پناه می‌دهد.

استاد حوزه و دانشگاه در مازندران با تأکید بر اھﻤﯿﺖ اﻋﺘﮑﺎف در ﺟﺎﻣﻌﻪ و ﻓﺮھﻨﮓﺳﺎزی ﻣﺴﺎﺋﻞ ﻋﺒﺎدی در ﺑﯿﻦ اﻗﺸﺎر ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺑﻪ‌ویژه جوانان، اضافه کرد: ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ تاﮐﯿﺪات ﻣﻘﺎم ﻣﻌﻈﻢ رھﺒﺮی ﻣﺒﻨﯽ ﺑﺮ ﺷﺮﮐﺖ ﺟﻮاﻧﺎن در ﻣﺮاﺳﻢ اﻋﺘﮑﺎف، ﺑﺎﯾﺪ ﻧﺴﺒﺖ با اﯾﺠﺎد ﻓﻀﺎﯾﯽ ﻣﻌﻨﻮی، زﻣﯿﻨﻪ ﺣﻀﻮر ﺟﻮاﻧﺎن و ﻧﻮﺟﻮانان برای بصیرت‌افزایی در این ایام ﻓﺮاھﻢ شود.

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران در پایان ضمن اشاره به اهمیت هرچه باشکوه‌تر مراسم معنوی اعتکاف در شهرهای استان خاطرنشان کرد: 297 مسجد از سراسر شهرهای مازندران برای برگزاری مراسم معنوی اعتکاف اعلام آمادگی کرده‌اند و لیست اسامی مساجد برگزار کننده اعتکاف در شهرهای مازندران در سایت http://www.tebyan-maz.ir قابل مشاهده است.