رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

آمادگی 1300 امامزاده مازندران برای استقبال از هیئت‌های مذهبی‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

آمادگی 1300 امامزاده مازندران برای استقبال از هیئت‌های مذهبی‌

حجت‌الاسلام ستار علیزاده در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری با بیان اینکه فرهنگ عاشورا و عزاداری امام حسین (ع) مانند هر پدیده با ارزش دیگر دچار آفت‌ها و آسیب‌هایی است که در صورت مقابله نکردن با آن ممکن است به فرهنگ عاشورایی آسیب‌هایی وارد کند، افزود: بعضی از آسیب‌های اجتماعی موجود در هیئت‌های عزاداری  نه تنها سبب گمراهی عزاداران شود بلکه فلسفه قیام عاشورا نیز زیر سئوال می‌برد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اینکه رسول خدا(ص) امام حسین(ع) را خورشید تابناک هدایت و کشتی نجات امت دانست، بیان کرد: اگر کشتی بشکند امت غرق می‌شود و اگر چراغ خاموش شود عالم در تاریکی فرو می‌رود.

علیزاده با بیان اینکه اگر درس‌ها و پیام‌های امام حسین(ع) را به دنیا برسانیم تمام دنیا دوباره پای این چراغ خواهد نشست، اظهار داشت: عزاداری امام حسین جزو واجب‌ترین واجبات است.

وی  به برگزاری جلسات متعدد و هماهنگی‌های لازم با تمام دستگاه‌های ذی‌ربط برای اجرای هر چه بهتر مراسم‌های عزاداری امام حسین(ع) اشاره کرد و گفت:  یک هزار و 300 بقعه و امامزاده مازندران آماده برگزاری مراسم‌های عزاداری است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از هماهنگی بین نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی برای برقراری امنیت و نظم برگزاری آیین‌های عزاداری خبر داد و گفت: در نزدیکی بعضی از امامزادگان و بقاع متبرکه استان طرح ترافیکی با همکاری راهنمایی و رانندگی مازندران در اجرای هرچه بهتر آیین‌های عزاداری اجرا می‌شود.

علیزاده اظهار داشت: هماهنگی با مسئولان هیئت‌های مذهبی نیز صورت گرفته و نکاتی که باید هیئت‌ها و دسته‌های عزاداری رعایت کنند برای آنان تبیین شده است.