رونق تولید ملی | شنبه، ۲۹ تیر ۱۳۹۸

آمادگی مرکز مدیریت راه های استان مازندران برای خدمات رسانی در فصل سرما - نمایش محتوای خبر

 

 

آمادگی مرکز مدیریت راه های استان مازندران برای خدمات رسانی در فصل سرما

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران از آمادگی مرکز مدیریت راه های استان مازندران برای خدمات رسانی در فصل سرما به مردم خبرداد.

آمادگی مرکز مدیریت راه های استان مازندران برای خدمات رسانی در فصل سرما

مرکز مدیریت راه های اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران برای افزایش مطلوبیت و اطمینان از صحت عملکرد سامانه های حمل و نقل هوشمند اقدامات گسترده ای را در بخش های مختلف به انجام رسانده و آمادگی کامل جهت خدمت رسانی به هموطنان و انجام وظایف محوله به بهترین نحو را در فصل سرما دارد.
احمد آفرین محمدزاده روز دوشنبه گفت : از جمله این اقدامات می توان به افزایش مطلوبیت عملکرد سامانه نظارت تصویری از طریق تعویض حباب دوربین های آن و تنظیف و کنترل تمامی تجهیزات و محفظه مربوطه اشاره کرد.
وی اظهار داشت: همچنین در خصوص سامانه تردد شمار آنلاین (بر خط ) نیز صحت سنجی کارکرد دستگاه ها از طریق مقایسه آمار خروجی با شمارش بصری تردد مورد توجه قرار گرفته و کالیبراسیون این دستگاه ها در بخش تشخیص و تفکیک انواع وسائل نقلیه سبک و سنگین صورت گرفته است.
مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران تصریح کرد: مرکز مدیریت راه ها جهت افزایش قابلیت اطمینان عملکرد سامانه ثبت تخلف سرعت نیز اقداماتی چون تعمیر و نگهداری تجهیزات مربوطه،صحت سنجی ،کالیبراسیون و اعمال سرعت مجاز روز و شب و سرعت مجاز وسائل نقلیه سبک و سنگین را به تفکیک به انجام رسیده است.
وی خاطر نشان کرد: مجموعه اقدامات فوق علاوه بر افزایش دقت،بهره وری و قابلیت اعتماد سامانه های هوشمند سبب ایجاد آمادگی مرکزیت راههای این اداره کل برای خدمت رسانی در نیمه دوم سال جاری شده است.
محمدزاده گفت: در حال حاضر مرکز مدیریت راهها از طریق پایش تصاویر 45 دوربین نظارت تصویری و تحلیل آماری داده های حاصل از تعداد 70 دستگاه تردد شمار و هشت سامانه ثبت تخلف سرعت، نظارت دقیق و مستمری بر وضعیت تردد در محورهای استان مازندران داشته و به فراخور شرایط و حوادث اقدامات لازم جهت رسیدگی و ایجاد هماهنگی بین نهاد های مسئول مثل راهداری ، هلال احمر، اورژانس و پلیس راه استان به انجام رسانده و تا حصول شرایط مطلوب پیگیر امور می باشد.​
استان مازندران بیش از 10 هزار کیلومتر راه دارد.