سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

آمادگی مجلس برای ارتقای بخش خدمات درمانی فرهنگیان - نمایش محتوای خبر

 

 

آمادگی مجلس برای ارتقای بخش خدمات درمانی فرهنگیان

به گزارش خبرگزاری فارس، قاسم احمدی‌لاشکی عصر امروز در آیین تجلیل از معلمان نمونه استانی و شهرستانی که با حضور وزیر آموزش و پرورش در سالن اجتماعات دانشگاه علوم دریایی امام نوشهر برگزار شد بر ارتقاء جایگاه معلمان تاکید کرد و اظهار داشت: دولت باید کمک کند تا این جایگاه ارتقاء یابد.

نماینده مردم نوشهر و چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی به بیمه طلایی فرهنگیان اشاره کرد و افزود: قرارداد بیمه طلایی که در شرایط فعلی‌اش در حد برنزی است نه طلایی، باید از نظر خدمات پزشکی به منظور رفاه حال فرهنگیان ارتقاء زیادی یابد.

وی با بیان اینکه مجلس برای ارتقاء بخش خدمات درمانی فرهنگیان و معلمان آمادگی دارد تصریح کرد: احداث بیمارستان فوق تخصصی فرهنگیان با شرایط درمانی بسیار خوب و مناسب باید مورد توجه قرار گیرد.

عضو کمیسیون و آموزش و تحقیقات مجلس از عدم ساماندهی در جذب نیروی انسانی در آموزش و پرورش انتقاد کرد و گفت: وجود 50 هزار نیروی مازاد از یک سو و کمبود نیرو تا سقف 55 هزار نفر از سویی دیگر در آموزش و پرورش نشان از عدم ساماندهی در آموزش و پرورش دارد.

وی بر جذب نیروی بومی تاکید کرد و خاطرنشان کرد: جذب معلم با برگزاری آزمون در طی دو سال باید تعیین تکلیف شود.

احمدی لاشکی ادامه داد: جذب نیروی بومی باید به‌صورت شهرستانی انجام شود و هر کس در شهر و زادگاه خودش جذب و مشغول بکار شود که این خود سبب ارتقای سطح آموزشی نیز می‌شود.

وی افزود: کلاس‌های ضمن خدمت مدتی است که به حال خود رها شده‌اند در حالی که توجه و پویا نگه داشتن این کلاس‌ها سبب به روز ماندن معلمان می‌شود و بنابراین از وزارت آموزش و پرورش در این بخش انتظار همراهی داریم.

وی با اشاره به شعار سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی بیان کرد: برای رسیدن به فرهنگ ایده‌آل که سکانش به‌دست آموزش و پرورش است باید با مدیریت جهادی برای تحقق این شعار تلاش کرد.

عضو کمیسیون و آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در آینده برای ورود به دانشگاه سوابق دانش‌آموزان در نظر گرفته می‌شود و با درست تعلیم دیدن در دوره دبیرستان و برگزاری آزمون نهایی عملی می‌شود.

وی درباره دغدغه معلمان درباره حق نوار مرزی خاطرنشان کرد: منطقه ما در نوار مرزی در کنار دریای خزر قرار دارد و بنابراین انتظار است تا معلمان این مناطق نیز همچون کارمندان برخی ادارات حق مرزی دریافت کنند و این موضوع باید حتما در دستور کار وزارت آموزش و پرورش قرار بگیرد.