جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

آمادگی مازندران برای میزبانی از گردشگران در موج دوم سفرهای تابستانی - نمایش محتوای خبر

 

 

آمادگی مازندران برای میزبانی از گردشگران در موج دوم سفرهای تابستانی

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران، دلاور بزرگ‌نیا از پیش‌بینی برنامه‌های متعدد برای استفاده گردشگران در مازندران خبر داد.

وی گفت: دو کنسرت موسیقی سیروان خسروی و محمد علیزاده به ترتیب روزهای هشتم و نهم مرداد ماه در شهرستان چالوس و ساری برگزار می‌شود.

وی نمایشگاه ملی صنایع دستی و سوغات را از جمله برنامه‌های فرهنگی ایام تعطیلات آینده برشمرد و تصریح کرد: همجواری این نمایشگاه با جشنواره موسیقی اقوام ایرانی و به نمایش گذاشتن بخشی از زندگی عشایری به صورت زنده می‌تواند برای گردشگران جالب توجه باشد.

بزرگ‌نیا با بیان اینکه باید هر چه سریع‌تر از نگاه سنتی گردشگری خارج شویم، گفت: علاقه‌مندی مسافران و تنوع استان‌ها می‌طلبد برای جذب گردشگران راهکارهای مناسبی ارائه کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با توجه به اینکه مازندران استانی برخوردار از مواهب طبیعی و خدادادی است، اظهار داشت: باید در تمام زمینه‌ها از جمله میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خود را ارتقا دهیم.

وی به جذب گردشگر، حفظ و از دست ندادن وضعیت موجود برای برنامه‌ریزی مطلوب اشاره کرد و گفت: تدوین برنامه‌های فرهنگی و مفرح بهترین راهکار برای افزایش حضور و مدت‌ اقامت گردشگران است.

بزرگ‌نیا گفت: تیم‌های نظارتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران در سراسر استان ویژه این ایام بر نحوه خدمت‌رسانی بهتر به گردشگران در مراکز اقامتی و پذیرایی نظارت دارند.

وی همچنین از مردم خواست در صورت بروز هرگونه تخلف موارد را به سامانه 09669 گزارش کنند.