سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

آمادگی شهرستان های تنکابن و عباس آباد برای استقبال از مهمانان نوروزی - نمایش محتوای خبر

 

 

آمادگی شهرستان های تنکابن و عباس آباد برای استقبال از مهمانان نوروزی

رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری تنکابن و عباس آباد گفت : با تشکیل کمیته های ویژه ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی ، این دو شهرستان از آمادگی کامل برای استقبال از مسافران و گردشگران برخوردار هستند.

آمادگی شهرستان های تنکابن و عباس آباد برای استقبال از مهمانان نوروزی

نادر سحرخیز روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، افزود : در شهرستان تنکابن 26 هتل با یک هزار و 250 تخت به همراه 600 خانه استیجاری و 32 مدرسه با 290 کلاس و در شهرستان عباس آباد نیز 12 هتل با 680 تخت ، 150 خانه استیجاری و حدود 20 مدرسه با 150 باب کلاس برای اسکان نوروزی گردشگران آماده شده است.
وی اظهار داشت : برپایی دو نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری و ایجاد پایگاه های اطلاع رسانی با ارائه بسته های فرهنگی و نقشه های ویژه دو شهرستان از دیگر اقدامات برای میزبانی از مهمانان نوروزی است.
سحرخیز به استقبال خوب مسافران و گردشگران سنوات گذشته از موزه مردم شناسی روستای ' برسه ' دوهزار تنکابن اشاره کرد و بیان داشت : در این موزه علاوه بر ایجاد سفره نمادین هفت سین ، غرفه ای از محصولات غذایی بومی منطقه دایر شده تا مسافران و گردشگران علاوه بر آشنایی بیشتر با فرهنگ بومی مردم منطقه از غذاهای محلی بهره مند شوند.
وی عمده ترین مشکل در حوزه گردشگری و صنایع دستی منطقه را فقدان سرمایه گذاری های هدفمند در منطقه دانست و خاطر نشان کرد : با جذب سرمایه گذار در راستای تقویت زیرساخت های گردشگری در این دو شهرستان شاهد شکوفایی این صنعت در منطقه خواهیم بود.
رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری تنکابن و عباس آباد ، تصریح کرد : با گسترش ظرفیت های گردشگری منطقه ، علاوه بر ایجاد رونق اقتصادی ، سبب ایجاد اشتغال و کارآفرینی برای مردم منطقه خواهد شد.
شهرستان های تنکابن و عباس آباد در غرب مازندران قرار دارند.