جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۹

آمادگی شبکه تبرستان برای انتقال تجربیات فرهنگی هنری مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

آمادگی شبکه تبرستان برای انتقال تجربیات فرهنگی هنری مازندران

به گزارش روابط عمومی مرکز، بهرام حمیدی بعد از ظهر امروز در دیدار با مسوولان کانال 24 آستراخان روسیه با اشاره به قابلیت‌های طبیعی مازندران اظهار داشت: از این قابلیت‌های طبیعی می‌شود برای ساخت فیلم‌های سینمایی و طراحی صحنه با کمترین هزینه استفاده کرد.
وی با اشاره به قابلیت‌های که در دریا و جنگل مازندران وجود دارد، تصریح کرد: امکان ساخت بهترین مستندهای سینمایی و تلویزیونی در مازندران وجود دارد.
مدیرکل صدا و سیما مازندران در ادامه به پیشینه تاریخ مازندران اشاره کرد و گفت: مازندران از پیشینه تاریخی بسیار زیادی برخودار است و در این زمینه امکان بهره‌برداری برای ساخت فیلم‌های تاریخی نیز وجود دارد.
این مسئول در ادامه با اشاره به قابلیت‌های گردشگری مازندران خاطر نشان کرد: در زمینه اقتصادی مازندران توانمندی‌های زیادی دارد و این استان به دلیل داشتن صنایع دستی غنی می‌تواند در تولید برنامه‌های مرتبط با صنایع گردشگری به منطقه آستراخان روسیه کمک موثری انجام دهد.
وی در ادامه از آمادگی شبکه تبرستان برای همکاری با کانال 24 آستراخان روسیه شد و گفت: با توجه به همگرایی اقتصادی که بین دو استان وجود دارد، زمینه تبادل همکاری بین دو رسانه فراهم شود.
حمیدی از آمادگی شبکه تبرستان برای همکاری و تبادل تجربیات این شبکه در زمینه فرهنگی و هنری به مسئولان بزرگ‌ترین شبکه منطقه‌ای آستراخان روسیه در قالب تفاهم نامه خبر داد.
همچنین در این دیدار مدیر کانال 24 آستراخان روسیه، ضمن بازدید از بخش های مختلف تولیدی و فنی مرکز اظهار داشت: این شبکه بزرگترین تلویزیون منطقه‌ای در روسیه است و از جدیدترین فناوری روز دنیا بهره‌گیری می‌کند و آماده تبادل همکاری فنی رسانه ای بین دو استان است.
خانم النازاخارونا اولیانوا از برنامه‌ریزی برای ایجاد اتحادیه تلویزیونی حاشیه دریا خزر خبر داد و گفت: تلاش داریم با ایجاد این اتحادیه به تبادل اطلاعات بین کشورها بپردازیم.
وی بیان داشت: ایجاد تشکیل اتحادیه تلویزیونی حاشیه دریای خزر در اجلاس کشورهای حاشیه خزر مطرح می‌شود و برگزاری این اجلاسیه می‌تواند به تشکیل این اتحادیه کمک کند.