جهش تولید | شنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

آمادگی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در پروژه کنارگذر تنکابن - نمایش محتوای خبر

 

 

آمادگی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در پروژه کنارگذر تنکابن

عقیل عشوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در تنکابن از تمایل چند شرکت خارجی و داخلی برای سرمایه‌گذاری و بهره‌برداری از پروژه‌ در حال احداث کنارگذر ساحلی تنکابن خبر داد.

وی بیان داشت: سواحل شهر تنکابن به علت اینکه بستری سنگی دارند دارای عمق زیاد بوده و همین ویژگی از این سواحل یک فرصت ویژه و منحصر به فرد برای سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری با ایجاد کلوپ‌های دریایی به ویژه قایقرانی، اسکی روی آب، جت اسکی و سایر ورزش‌‌های آبی است.

عشوری افزود: با توجه به احداث کنارگذر ساحلی و ساماندهی ساحل از این طریق، این ویژگی‌ها نزد سرمایه‌گذاران ایجاد انگیزه کرده است و هم‌اکنون با چند شرکت خارجی و داخلی در حال مذاکره در احداث کنارگذر و بهره‌گیری از فضای حاشیه این پروژه برای گردشگری هستیم.

شهردار تنکابن اظهار داشت: ویژگی احداث کنارگذر ساحلی در تنکابن علاوه بر کاهش بار ترافیکی، ایجاد  فرصت‌های بسیار عالی گردشگری و بستر مناسب زیرساخت‌های آن از قبیل هتل‌ها، متل‌ها و نیز کلوپ‌های ورزش آبی است برای ارتقای اقتصادی تنکابن بسیار موثر است که با این رویکرد تحول عظیمی در اقتصاد مردم شهر و اشتغال جوانان جویای کار آن ایجاد شود.

به گزارش فارس، طرح احداث کنارگذر ساحلی تنکابن حدود دو سال پیش از منطقه ساحل طلایی تا دهانه رودخانه چشمه کیله به طول تقریبی چهار کیلومتر نوار ساحلی آزادسازی شده است اما با توجه به کمبود اعتبار به کندی پیش می‌رود.

انتظار آن می‌رود با حضور سرمایه‌گذار بخش خصوصی این پروژه علاوه بر احداث سریع‌تر کنارگذر، اقدامی موثر در تامین زیرساخت‌های گردشگری شهر تنکابن به لحاظ ویژگی‌های منحصر به فرد باشد.