سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

آمادگی راه‌آهن برای حمل‌ونقل روزانه 70 واگن سوخت در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

آمادگی راه‌آهن برای حمل‌ونقل روزانه 70 واگن سوخت در مازندران

مدیرعامل راه‌آهن شمال از آمادگی راه‌آهن برای حمل‌ونقل روزانه 70 واگن مخزن‌دار سوخت در استان خبر داد.

آمادگی راه‌آهن برای حمل‌ونقل روزانه 70 واگن سوخت در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، یوسف گران‌پاشا امشب در نشست با مدیران شرکت نفت و نیروگاه شهید سلیمی نکا اظهار کرد: با برقی شدن مسیر راه‌آهن شمال تحول بزرگی در سرعت سیر قطارهای این مسیر و میزان حمل بار داخلی و ترانزیت به وجود می‌آید.

گران‌پاشا از آمادگی راه‌آهن برای همکاری و مشارکت در احداث خطوط ریلی برای واردات و صادرات سوخت از بندر امیرآباد به نیروگاه خبر داد و گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده و تلاش‌های شبانه‌روزی و بی‌وقفه کارکنان راه‌آهن، میزان سرعت انتقال محموله‌های انرژی توسط راه‌آهن به حد مطلوبی رسیده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن قطارهای حامل انرژی و سوخت به مقصد می‌رسند.

وی از آمادگی راه‌آهن برای حمل‌ونقل روزانه 70 واگن مخزن‌دار سوخت در استان خبر داد و افزود: در فصل سرما برنامه‌ریزی راه‌آهن شمال در اولویت سیر قطارهای باری یا قطارهای حامل انرژی به‌ویژه با قطارهایی است که سوخت نیروگاه را حمل می‌کنند.

مدیرکل راه‌آهن شمال با اشاره به آمادگی کامل راه‌آهن برای حمل‌ونقل سوخت مورد نیاز استان با قطار گفت: حمل‌ونقل ریلی به‌عنوان یکی از راه‌های ارتباط‌دهنده مراکز عرضه و تقاضا و تداوم‌بخش فعالیت‌های اقتصادی، نقش کلیدی در استان دارد.

مدیرعامل نیروگاه شهید سلیمی نکا نیز در این نشست بیان داشت: همه دستگاه‌های خدمات‌رسانی مسئولیت مشترک در ارائه خدمت به مردم‌ دارند و هدف اصلی ما روشن ماندن چراغ منازل و تلاش شبانه‌روزی کارکنان نیروگاه بر این است که با تولید کافی برق در تمام طول سال به مردم خدمات‌رسانی داشته باشند و با خاموشی مواجه نشوند.

محسن نعمتی از آمادگی نیروگاه برای انتقال نفت از بندر امیرآباد به‌وسیله راه‌آهن و یا خط لوله خبر داد و ادامه داد: نیروگاه این آمادگی را دارد تا با بررسی موانع موجود و در راستای پدافند غیرعامل راه‌های جدید برای انتقال سوخت را جایگزین کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری نیز با اشاره به جایگاه کشور در صنعت نفت جهان گفت: در حال حاضر ایران یکی از بزرگ‌ترین صادرکننده‌های نفت دنیا است، اگرچه مازندران و کشورمان شامل پدیده آل‌نینو نمی‌شود اما ما آمادگی کامل برای رساندن محصولات به دستگاه‌های مصرف‌کننده و مردم را داریم.

حسین طالبی احداث پایانه نفتی در استان را از ضروریات مورد نیاز مازندران بیان کرد و افزود: مطالعات و کارشناسی طرح احداث پایانه نفتی مازندران در سال‌های قبل انجام‌ شده است و به‌زودی وارد مرحله اجرایی می‌شود.