سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

آمادگی راهداران محور هراز برای کمک به مسافران - نمایش محتوای خبر

 

 

آمادگی راهداران محور هراز برای کمک به مسافران

ولی‌محمد فضلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در آمل بیان داشت: بخش لاریجان یکی از بخش‌های کوهستانی و صعب‌العبور در سطح کشور است که نزدیک‌ترین مسیرها برای رسیدن به قله دماوند که بام ایران نام دارد، در این بخش وجود دارد.

وی ادامه داد: این بخش دارای مرتفع‌ترین شهرهاست که در روزهای مختلف سال میزبانی تعداد زیادی از مسافران و گردشگران داخلی و توریست‌های خارجی را برعهده دارد.

بخشدار لاریجان مازندران یادآور شد: وجود محور شریانی هراز که از جاده‌های پرتردد کشورمان محسوب می‌شود، توانسته بر اهمیت و ارزش استراتژیکی این منطقه بیش از پیش بیافزاید.

این مسئول با اعلام اینکه با آغاز فصل سرما در این محور مواصلاتی کشور شاهد بارش شدید برف، یخبندان، مه، تگرگ و ریزش کوه و بهمن هستیم، عنوان کرد: به همین منظور در ابتدای فصل سرما با حضور مسئولان کشوری، استانی و کشوری در نشست‌های متعدد در این زمینه چاره‌اندیشی می‌شود.

فضلی با تاکید بر اینکه راهداران پرتلاش در محور هراز برای فصل سرد سال در حالت آماده‌باش کامل به سر می‌برند و در مواقع اضطراری که ریزش برف تردد را سخت می‌کند به خدمت مردم و مسافران می‌پردازند، خاطرنشان کرد: ماموران انتظامی و پلیس راه این محور هم آمادگی مطلوبی در ارائه خدمات به مردم دارند.

این مسئول با اعلام اینکه تاکنون بارش سنگین برف را در این محور شاهد نبوده‌ایم، گفت: در مدت مشابه سال‌های گذشته بارش برف سنگین حتی باعث مسدود شدن مقطعی محور هراز شده و مانع از تردد در مسیرهای فرعی و روستایی شده بود.

بخشدار لاریجان مازندران با اعلام اینکه یکشنبه هفته جاری نشست تصمیم‌گیری اجرای طرح زمستانه را در بخش لاریجان با حضور مسئولان استانی و شهرستانی داریم، عنوان کرد: در این نشست ویژه سرهنگ محمدنژاد رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران با دیگر مسئولان تصمیمات لازم را اتخاذ می‌کنند.

وی از رانندگان و مسافرانی که در فصل سرما قصد تردد در محور هراز را دارند خواست تا احتیاط را بیش از گذشته سرلوحه کارشان قرار دهند و گفت: با توجه به نامساعد بودن شرایط جوی در برخی روزهای فصل سرد سال در محور هراز رانندگان برای تردد از سیستم گرمایشی، وسایل گرمایی و میزان سوخت خودروهای خود اطمینان کامل داشته و با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی سفر خوب و ایمنی را برای خود و دیگران رقم بزنند.

این مسئول همچنین از اختصاص یک‌میلیون لیتر سوخت حمایتی نفت‌گاز برای فصل سرما به مردم بخش ییلاقی لاریجان خبر داد و گفت: پس از اختصاص سوخت حمایتی برای توزیع آن بین مردم روستاها از دهیاران خواستیم تا میزان مصرفی روستا را اعلام کنند که بخش زیادی از این سوخت با همکاری دهیاران بین مردم روستانشین توزیع شد.

{jcomments off}