سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

آمادگی برای صدور مجوز مراکز گردشگری بین‌المللی در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

آمادگی برای صدور مجوز مراکز گردشگری بین‌المللی در مازندران

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران از آمادگی این سازمان برای صدور مجوز مراکز گردشگری بین‌المللی، هتل‌ها و مراکز اقامتی خبر داد.

آمادگی برای صدور مجوز مراکز گردشگری بین‌المللی در مازندران

 به گزارش خبرگزاری فارس از رامسر، سیاوش رضوانی در جلسه سازماندهی مدیریت مهندسی سواحل، اظهار کرد:  اجازه ساخت‌وساز و صدور مجوزها را سازمان بنادر برعهده دارد و بر همین اساس سازمان، طرح جامع سازماندهی را برای سازماندهی سواحل مازندران تهیه کرد.

وی اهداف طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی را بررسی روش‌های مختلف حفاظتی از نوار ساحلی مازندران در برابر تاثیرات ناشی از وقوع پدیده‌های دریایی، تدوین سیاست‌های داخل ساحل و برنامه‌های راهبردی برای حفاظت آن و ... بیان کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران خاطرنشان کرد: چالش‌های طرح مدیریت و سازماندهی نیز مخدوش بودن موضوع حریم دریا، نواسانات سطح آب دریای مازندران، شدت یافتن تغییر کاربری اراضی، آلودگی آب‌های زیرزمینی و سطحی و فرسایش رسوب‌گذاری حاصل از مداخلات انسانی و احداث سازه‌ها می‌باشد.

این مسؤول از آزادسازی 22 کیلومتری ساحل در نوشهر، چالوس، نور و رامسر خبر داد و ادامه داد: موضوعات گردشگری نیز مورد توجه سازمان بنادر قرار دارد که در دو بعد گردشگری بین شهری سواحل و فرامنطقه‌ای مورد توجه قرار گرفته است.

رضوانی آمادگی سازمان بنادر برای صدور مجوز برای ساخت هتل‌ها و مراکز گردشگری از رامسر تا گمیشان برای گردشگران ملی و بین‌المللی را اعلام کرد که با مکان‌یابی و نظارت سازمان در سواحل ساخت‌وساز صورت گیرد و جذب سرمایه‌گذار نیز برعهده فرماندار است.