سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

آمادگی بخش خصوصی برای راه‌اندازی خط مسافری بین بنادر نوشهر و ترکمن‌باشی ترکمنستان - نمایش محتوای خبر

 

 

آمادگی بخش خصوصی برای راه‌اندازی خط مسافری بین بنادر نوشهر و ترکمن‌باشی ترکمنستان

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران از اعلام آمادگی مدیرعامل شرکت کشتی‌رانی ایرسوتر برای راه‌اندازی خط مسافری بین بنادر نوشهر و ترکمن‌باشی ترکمنستان خبر داد.

آمادگی بخش خصوصی برای راه‌اندازی خط مسافری بین بنادر نوشهر و ترکمن‌باشی ترکمنستان

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نوشهر به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران، سیاوش رضوانی اظهار کرد: پیرو مذاکراتی که اخیراً با سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان در خصوص امکان راه‌اندازی خط مسافری دریایی بین ایران و ترکمنستان داشتیم جلسه‌ای در بندر نوشهر با مدیرعامل شرکت ایرسوتر به منظور اجرایی شدن این پیشنهاد برگزار شد.

وی افزود: خوشبختانه با توجه به زیرساخت‌های مناسب در بندر نوشهر شرکت ایرسوتر برای راه‌اندازی خط مسافری بین بنادر نوشهر و ترکمن‌باشی اعلام آمادگی کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران خاطرنشان کرد: همچنین در خصوص فعال‌تر شدن شرکت ایرسوتر در زمینه صادرات از بندر نوشهر مذاکرات خوبی صورت گرفت و قرار شد با تشکیل کمیته ویژه راهکارهای عملی توسعه صادرات انواع کالا از منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر به سایر کشورها مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

بر اساس این گزارش جهان‌بخش اسدی مدیرعامل شرکت حمل و نقل ایران و روسیه (ایرسوتر) نیز در این دیدار طی سخنانی اظهار کرد: شرکت ایرسوتر بیشترین فعالیت را در بین بنادر شمالی کشور در بندر نوشهر دارد و امیدواریم با همکاری مدیریت جدید بنادر و دریانوردی استان مازندران سطح همکاری بیش از پیش افزایش پیدا کند.

وی ضمن اعلام آمادگی شرکت ایرسوتر برای همکاری با اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران در بخش مسافری ابراز امیدواری کرد و گفت: با فراهم شدن مقدمات لازم از ظرفیت بندر نوشهر برای راه‌اندازی خط مسافری بین این بندر و بندر ترکمن‌باشی ترکمنستان و سایر بنادر حاشیه دریای خزر استفاده شود.