جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

آماده باش اورژانس مازندران در ایام نوروز- فعالیت 70 پایگاه اورژانس - نمایش محتوای خبر

 

 

آماده باش اورژانس مازندران در ایام نوروز- فعالیت 70 پایگاه اورژانس

 

فرزاد بزرگی  اظهار داشت: همه ساله در این ایام برنامه‌های ویژه‌ای در مازندران با توجه به حضور چشمگیر مسافران نوروزی در نظر گرفته می‌شود.

وی با بیان اینکه با نزدیک شدن بهار مراکز متعدد خدماتی و رفاهی سراسر کشور در تب و تاب این ایام هستند، اضافه کرد: مازندران به عنوان یک استان ساحلی و گردشگرپذیر همه ساله میزبان مسافران زیادی از اقصی نقاط کشور است که به همین سبب تمهیدات ویژه‌ای در این ایام از دستگاه‌های خدماتی و امدادی شاهد هستیم.

رئیس مرکز اورژانس مازندران افزود: مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی مازندران آماده اجرای طرح کشوری امداد نوروزی در سراسر استان است که این طرح را از 25 اسفند ماه آغاز کرده است.

بزرگی خاطرنشان کرد: به منظور ارائه خدمات مناسب در این ایام تمامی پایگاه‌ها، مراکز پیام و واحدهای ستادی مرکز در حال آماده باش قرار گرفتند.

وی ادامه داد: دستورالعمل امداد نوروزی 1392 درباره فعالیت‌های مورد انتظار اورژانس 115 به واحدهای شبکه بهداشت و درمان شهرهای مازندران ابلاغ شد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی مازندران تصریح کرد: در زمینه تبلیغات و اطلاع‌رسانی و تعامل بیشتر با گردشگران نوروزی و هم استانی‌ها، در کنار برپا کردن 10 ایستگاه سلامت نوروزی، واحد امور پایگاه‌ها، آموزش و روابط عمومی اقدام به تهیه، تکثیر و توزیع بنرهای خوشامدگویی،بسته‌های آموزشی سفر، اطلاعات مرتبط با اورژانس 115 درمیان پایگاه‌های استان کردند تا در ایستگاه‌های سلامت میان هموطنان توزیع شود.

بزرگی عنوان داشت: 48 پایگاه اورژانس جاده‌ای و 22 پایگاه اورژانس شهری،102دستگاه آمبولانس، 1فروند بالگرد امداد هوایی، دو دستگاه اتوبوس آمبولانس، دو دستگاه موتور ارزیابی صحنه و بیش از 450پرسنل و 10ایستگاه سلامت نوروزی در مبادی ورودی و خروجی استان در ایام نوروز آماده ارائه خدمات شبانه‌روزی هستند.