جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

آماده‌سازی 32 مدرسه چالوس برای اسکان فرهنگیان - نمایش محتوای خبر

 

 

آماده‌سازی 32 مدرسه چالوس برای اسکان فرهنگیان

مدیر اداره آموزش و پرورش چالوس از آماده‌سازی 32 مدرسه این شهرستان برای اسکان فرهنگیان خبر داد و گفت: برای تعطیلات تابستان امسال تعداد 212 کلاس درس در مدارس و 17 کلاس نیز در خانه معلم آماده اسکان فرهنگیان است.

آماده‌سازی 32 مدرسه چالوس برای اسکان فرهنگیان

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، سلیمان عبداللهی صبح امروز در مراسم نواخته شدن زنگ پروژه مهر که به صورت نمادین در دبیرستان پسرانه شهید بخشی این شهرستان به صدا درآمد، اظهار کرد: ارتقای مدیریت آموزشگاه‌ها شعار پروژه مهر در سالجاری است.

وی پروژه مهر را نماد مدیریت و سازماندهی خواند و افزود: پروژه مهر نماد راهبردهای آموزشی، مظهر بهره‌وری و نوروز دانش و آگاهی بوده که براساس پارامترهای در دستور کار قرار گرفت.

مدیر اداره آموزش و پرورش چالوس با اشاره به اینکه پروژه مهر می‌تواند معیاری برای توسعه کمی و کیفی مسائل آموزشی محسوب شود، تصریح کرد: این پروژه حول سه محور ثبت‌نام، ساماندهی و سازماندهی و فضا و تجهیزات استوار بوده و اجرای برخی از برنامه‌ها در سیستم آموزشی نیاز به تعمق و تعقل بیشتری دارد.

وی هدف از پروژه مهر را اجرای برنامه ملی بر مبنای قوانین و مقررات دانست و تصریح کرد: اداره آموزش و پرورش چالوس برای سال تحصیلی جدید پنج محور عملکردی را در دستور کار خود قرار داد.

عبداللهی استقرار نظام جامع برنامه‌ریزی برابر سیاست‌های ابلاغی و بر مبنای اقتصاد مقاومتی را از مهم‌ترین محورهای عملکردی این اداره در سال تحصیلی 95 برشمرد و ادامه داد: ارتقای سطح مدیریت، سطح توانمندی، افزایش توانمندی به ویژه در مدیریت آموزشگاه‌ها، انضباط اداری مالی و توجه به هزینه کرد و فروش حداکثر در برابر کاهش هزینه‌ها از دیگر محورهای سال تحصیلی امسال است.

وی با اشاره به اینکه حاکمیت بر همه برنامه‌ها، توجه به رفتارهای فرهنگی، ایجاد نشاط و شادابی، حذف پژمردگی‌های موجود، گردگیری در اخلاق و رفتار، ایجاد حس نوعدوستی و تکیه بر فرهنگ بومی و محلی با احیای فرهنگ عمومی از دیگر محورهای عملکردی آموزش و پرورش برای امسال است، خاطرنشان کرد: سیاست‌هایی مانند اخلاق محوری، رفتارهایی با رعایت حرمت و شان منزلت افراد، تکریم ارباب رجوع و بالابردن آستانه تحمل همکاران نیز برای سال تحصیلی 95 اتخاذ شده است.

مدیر اداره آموزش و پرورش چالوس در پایان از آماده‌سازی 32 مدرسه برای اسکان فرهنگیان در ایام تعطیلات تابستان خبر داد و گفت: امسال 212 کلاس به صورت 65 کلاس رده الف، 99 کلاس درس با درجه ب و 31 کلاس در رده ج برای اسکان مسافران فرهنگی اختصاص یافت.


*کسب متوالی رتبه برتر چالوس در اجرای پروژه مهر

معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش شهرستان چالوس نیز با اعلام اینکه این شهرستان برای چندسال متوالی موفق به کسب رتبه برتر استانی در اجرای پروژه مهر شد، گفت: ستاد پروژه مهر چالوس با تشکیل 6 کارگروه تعمیر و تجهیز، فرهنگی ورزشی، ساماندهی و سازماندهی، نظارت و ارزیابی، انتصابات و تایید صلاحیت‌ها زیر نظر دبیرخانه پروژه مهر عملکرد خوبی بر جای گذاشت.

مهرزاد باروج با بیان اینکه ایام تابستان فرصت مغتنمی برای آموزش و پرورش به منظور آمادگی برای استقبال از یک رویداد بزرگ است، اظهار کرد: با توجه به بازگشایی مدارس در ابتدای ماه مهر آموزش و پرورش نیز در صدد تهیه تمهیداتی در قالب پروژه مهر در سه محور آماده سازی، زیباسازی و شاداب سازی برمی‌آید.

وی با بیان اینکه اول مهر یک روز ماه بوده و تنها مختص آموزش و پرورش نیست، خاطرنشان کرد: پروژه مهر به عنوان برنامه ملی بوده که محوریت آن در سطح کشور، استان و شهرستان به ترتیب با رئیس جمهور، استاندار و فرماندار است.

معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش چالوس با تاکید بر اینکه تمامی 120 مدرسه شهرستان چالوس مشمول اجرای پروژه مهر هستند، افزود: هزینه‌ها و اعتبارات ویژه انجام این پروژه‌ها همه از محل مشارکت‌های مردمی و استفاده از ظرفیت‌های مادی و معنوی در درون و خارج از سازمان است.

وی در پایان با اشاره به اینکه سال تحصیلی جدید از روز شنبه سوم مهرماه آغاز می‌شود، گفت: برای سال تحصیلی جدید به صورت هماهنگ با سراسر کشور 31 شهریور جشن غنچه‌ها برای پیش دبستانی، جشن شکوفه‌ها برای اول ابتدایی و جشن جوانه‌ها برای پایه هفتم برپا می‌شود.