سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

آماده‌باش نیروهای امدادی مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

آماده‌باش نیروهای امدادی مازندران

مدیرکل مدیریت بحران مازندران گفت: به تمامی نیروهای امدادی و خدماتی توصیه می‌شود آمادگی لازم برای هرگونه عملیات امداد و نجات و خدمت‌رسانی همچون گذشته به‌ویژه در راه‌های ارتباطی اصلی و فرعی را داشته باشند.

آماده‌باش نیروهای امدادی مازندران

علی‌اصغر احمدی امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: براساس پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی مازندران و با توجه به نفوذ سامانه سرد بارشی به استان از روز دوشنبه پنجم تا روز چهارشنبه هفتم بهمن‌ماه امسال به‌تناوب شاهد بارش باران، بارش برف در ارتفاعات، کاهش محسوس دما و وزش باد نسبتا شدید در سطح استان هستیم.

وی با اشاره به اینکه آب‌گرفتگی معابر عمومی در برخی مناطق ساحلی و جلگه‌ای مازندران دور از انتظار نیست، افزود: هوای سرد نیز در روزهای پایانی هفته جاری به‌ویژه در طول شب ماندگار است.

مدیرکل مدیریت بحران مازندران یادآور شد: با توجه به برودت هوا و احتمال افت فشار گاز برای مصرف بهینه گاز نهایت دقت و صرفه‌جویی باید مورد توجه قرار گیرد.

احمدی تصریح کرد: توصیه ما به افراد این است هنگام تردد در محورهای مواصلاتی اصلی و فرعی مازندران به‌ویژه زمان مه‌آلود بودن، شب و بارش برف و باران علاوه بر رعایت نکات ایمنی و کسب اطلاعات از مسیرها رفت و آمد شود.

وی با تاکید بر اینکه از تردد در بستر و حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری شود، خاطرنشان کرد: به‌دلیل بارش برف در مناطق سردسیر کوهستانی، مه‌آلودگی و لغزندگی جاده‌ها به رانندگان توصیه می‌شود علاوه بر رعایت سرعت مطمئنه، پوشاک گرم، غذا، زنجیرچرخ و سایر تجهیزات زمستانی مورد نیاز را به همراه داشته باشند.

مدیرکل مدیریت بحران مازندران ادامه داد: همچنین هنگام وزش باد شدید و مواج بودن دریا از ماهی‎گیری و تردد شناورهای سبک تفریحی خودداری شود.

احمدی در پایان اظهار کرد: به تمامی نیروهای امدادی و خدماتی توصیه می‌شود آمادگی لازم برای هر گونه عملیات امداد و نجات و خدمت‌رسانی همچون گذشته به‌ویژه در راه‌های ارتباطی اصلی و فرعی را داشته باشند.