سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۰

آل سعود دیپلماسی دسته چک را در جهان اجرا می‌کند - نمایش محتوای خبر

 

 

آل سعود دیپلماسی دسته چک را در جهان اجرا می‌کند

امام جمعه بابل گفت: رژیم آل سعود دیپلماسی دسته چک را در جهان اجرا می‌کند.

آل سعود دیپلماسی دسته چک را در جهان اجرا می‌کند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان بابل، حجت‌الاسلام حسن روحانی در خطبه‌های نماز جمعه بابل با تسلیت سالروز شهادت امام باقر(ع)، اظهار کرد: امام باقر (ع) حق عظیمی بر شیعه دارد و میراث وی زمینه عزت شیعه را فراهم کرده است.

وی با اشاره به اینکه تلاش علمی امام باقر(ع) عزت شیعه را رقم زده است، افزود: ایشان با تربیت شاگردان برجسته ذخایر علمی بزرگی را به جهان اسلام تقدیم کرده است.

امام جمعه بابل با بیان اینکه نیاز امروز جامعه ادامه مسیر علم‌آموزی امام باقر(ع) این رهبر برجسته شیعه است، تصریح کرد: نماز جمعه سنگر دفاع از دین و پایگاه مهم سیاسی و عبادی امت اسلامی است.

روحانی با تأکید به برگزاری باشکوه مراسم دعای عرفه و عید قربان، خاطرنشان کرد: در دعای عرفه برکات نهفته زیادی است و باید قدردان این فرصت ارزشمند بود.

امام جمعه بابل با تسلیت درگذشت مادر شهیدان سجودی و سالروز شهادت زائران بیت‌الله الحرام ادامه داد: فاجعه تلخ و جان‌سوز منا با بی‌کفایتی شجره ملعونه و خبیثه آل سعود انجام شد و منجر به شهادت 7 هزار زائر شد.

وی با اشاره به اینکه آل سعود لیاقت برگزاری مراسم حج را ندارد، افزود: آل سعود در کشتار مسلمانان کشورهایی مانند عراق، سوریه، یمن و بحرین نقشی مستقیم دارد که نمونه بارز آن حملات بی‌رحمانه و قتل عام مسلمانان در یمن است.

وی با محکوم کردن سکوت جهان اسلام در خصوص کشتار مسلمانان توسط آل سعود یادآور شد: آل سعود دیپلماسی دسته چک را در جهان اجرا می‌کند و رسانه‌ها و سران حکومت‌ها با پول بادآورده آل سعود، در قبال جنایات این خاندان خبیث و ملعون سکوت می‌کنند.

وی خواستار تشکیل کمیته حقیقت‌یاب برای بررسی جنایات آل سعود شد و گفت: کشور بحرین به استانی از استان‌های عربستان تبدیل شده است و مردم یمن زیر چکمه‌های ظلم آل سعود به سر می‌برند.