سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

آل‌سعود نماد جاهلیت مدرن است - نمایش محتوای خبر

 

 

آل‌سعود نماد جاهلیت مدرن است

امام جمعه نور گفت: آل‌سعود، امپراطوری غرب و هم‌پیمانانشان نماد جاهلیت مدرن هستند.

آل‌سعود نماد جاهلیت مدرن است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، حجت‌الاسلام سیدمهدی امیری‌ارجمند در خطبه‌های نماز جمعه در مصلای الغدیر در جمع نمازگزاران، با توصیه به تقوای الهی و سلسله مباحث جاهلیت، اظهار کرد: مظاهر جاهلیت در عصر کنونی نیز مانند جاهلیت گذشته حتی گاهی پر رنگ‌تر است.

وی افزود: یکی از مظاهر جاهلیت عصر امروز، خودآرایی است که نقطه مشترک جاهلیت قبل و حال است که خود را برای دیگران عرضه می‌کنند و این در نقطه مقابل خویشتن‌داری است.

*آل‌سعود و هم‌پیمانانش نماد جاهلیت مدرن

امام جمعه نور تصریح کرد: جاهلیت قدیم و جاهلیت مدرن در ظلم، فساد، قتل و غارت، تجاوز، شهوت‌پرستی، بی عدالتی، تبعیض، ناامنی، نبود آرامش و ... مشترک است و تنها فرقی که بین این دو جاهلیت موجود است، این است که جاهلیت مدرن به سلاح علم و دانش مجهز است و همه موارد بر اساس تکنیک‌های علمی انجام می‌شود که این از خطرات و آثار جاهلیت مدرن است.

این مسؤول خاطرنشان کرد: سران عربستان سعودی نماد جاهلیت مدرن هستند که با نام خادم‌الحرمین به نابودی هر نشانه‌ای از اسلام و پیامبر هستند، چنانچه امپراطوری جدید هم با نفاق جدید پرچم‌دار دموکراسی، آزادی، حقوق بشر، حقوق مدنی و شهروندی، امنیت و صلح منطقه‌ای است.  

خطیب جمعه نور در بخش دیگری از خطبه‌ها به سالروز تاسیس بیمه سلامت اشاره کرد و گفت: براساس اعلام مسؤولان بیمه سلامت شهرستان نور 68 درصد شهروندان از مجموع حدود 110 هزار نفر جمعیت زیرپوشش بیمه سلامت هستند و اجرای طرح بیمه سلامت و پزشک خانواده سبب خدمت‌رسانی بیشتر به مردم به ویژه نیازمندان شد.

امیری‌ارجمند با اشاره به سالروز ولادت امام رضا (ع) ضمن تبریک به نمازگزاران و دیگر شیعیان از میزبانی پرچم و خادمان حضرت علی‌ ابن موسی‌الرضا (ع) در روز یکشنبه خبر داد و افزود: این افتخار نصیب ایرانیان شد تا حضور امام هشتم (ع) و برادر و خواهر آن حضرت و امام‌زادگان فراوان را در جای جای کشور داشته و از برکات آنان بهره‌مند شوند.

*به وضعیت آزادگان رسیدگی شود

امام جمعه نور 26 مرداد سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی را گرامی‌داشت و بیان کرد: در 26 مرداد سال 69 نخستین ورود آزادگان به میهن را داشتیم و پس از آن پذیرای 40 هزار آزاده شدیم، آنانکه مقام شهدا را داشتند اما حال و روز امروزشان چگونه است، مسؤولان نباید فراموش کنند که مدیون این افراد هستند و توجه به آنان از اهم اموری است که باید دقت شود.

وی تصریح کرد: ملت ایران با ایمان و تقویت معنویت در مقابل زیاده‌خواهی دشمن ایستاد و امروز هم باید در مقابل زیاده‌خواهان داخلی و کم‌کاری‌ها و کم‌فروشی خدمت ایستاد و این وظیفه اداره اطلاعات را سنگین‌تر می‌کند که این دستگاه باید از لحاظ ایمان و معنویت تقویت شود و نسل ارزشی جدید را رشد دهد تا از مفاسد سیاسی، اقتصادی و اخلاقی و ... پیشگیری کنند.

*خیران در احسان زائران شریک شوند

خطیب جمعه نور، احسان زائران را یکی از فعالیت‌های کمیته امداد عنوان کرد و گفت: این نهاد افراد زیر پوشش خود که تاکنون به زیارت امام رضا(ع) و خواهرش حضرت معصومه (س) مشرف نشدند را به زیارت می‌فرستند اما برخی هم که زیرپوشش نیستند ولی به دلیل نداشتن هزینه توفیق زیارت نداشتند، نیز باید اعزام شوند که این نیازمند حمایت خیران است.