جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

الگوی توسعه اقتصادی گردشگری در شرق مازندران وجود دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

الگوی توسعه اقتصادی گردشگری در شرق مازندران وجود دارد

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری مازندران گفت: الگوی توسعه اقتصادی گردشگری در شرق استان مازندران نیاز به حمایت جدی دارد.

الگوی توسعه اقتصادی گردشگری در شرق مازندران وجود دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، دلاور بزرگ‎نیا در جلسه کارگروه میراث فرهنگی استان مازندران اظهار کرد: به لحاظ تعداد برگزاری جلسات کارگروه میراث فرهنگی تا حدودی تاخیر داریم، بنا داریم با حساسیت بیشتری برگزار جلسات پیگیری شود.

وی در ادامه به عدم حضور مدیران در این جلسه اشاره کرد و گفت: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصراری بر حضور شخص مدیران دستگاه‌های اجرایی در این جلسات ندارد، همین که مدیران دستگاه‌های اجرایی زمینه حضور استان کارشناسان و معاونان مرتبط با جلسه را فراهم می‎کنند قابل تقدیر است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اعلام اینکه در الگوی توسعه گردشگری نیاز است همه جای استان دیده شود، افزود: در طرح آمایش سرزمینی باید همه جای استان دیده شود، از طرفی اقبال مناسبی برای توسعه طرح‌های گردشگری در شرق مازندران وجود دارد.

بزرگ‌نیا یادآور شد: الگو توسعه اقتصادی در حوزه گردشگری در شرق استان هم وجود دارد که نیاز است که این الگوها معرفی و نسبت به جذب سرمایه‌گذار اقدام کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با حمایت از طرح توسعه گردشگری در منطقه شرق مازندران، یادآور شد: طرح توسعه گردشگری شرق استان با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در پنجره واحد اقتصادی میراث فرهنگی مطرح و دغدغه‌های مسؤولان در این پنجره مطرح و نسبت به رد یا حمایت از طرح اقدام می‎شود.

وی در ادامه با اعلام اینکه برخی در استان انتظار دارند که در هر مکان که قابلیت گردشگری دارد باید از بازدیدکنندگان مبالغی دریافت شود، افزود: این اقدامات در حالی انجام می‎شود که هیچ گونه خدماتی در برخی از مناطق ارائه نمی‎شود و حتی برخی امکان مقصد گردشگری نیست.

بزرگ‎نیا یادآور شد: مخالف درآمدزایی از مناطق هدف گردشگری نیستیم ولی انتظار است که از مسیر قانونی پیگیری شود.