سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

اقدام دولت در اجرای مرحله جدید قانون هدفمندی یارانه ها سنجیده است - نمایش محتوای خبر

 

 

اقدام دولت در اجرای مرحله جدید قانون هدفمندی یارانه ها سنجیده است

به گزارش خبرنگار ایرنا ، حجت الاسلام ˈ محمود مشایخ ˈ در آیین نمازجمعه این هفته نوشهر اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در مرحله اول را اشتباه ارزیابی کرد و افزود : پرداخت یکسان درآمدهای ناشی از هدفمندی یارانه ها به تمامی خانوارها در دولت قبلی جز آسیب رساندن به بخش تولید ، افزایش نرخ تورم و فضای کسب و کار نتایج دیگری نداشت.

وی ادامه داد : دولت یازدهم در اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها درصدد است تا بخشی از درآمدهای آن را به افراد نیازمند و بخش دیگر را برای ارتقای شاخص های بهداشت و درمان ، توسعه زیرساخت ها و رفع معضل بیکاری در جامعه هزینه کند که قابل ستایش است.

امام جمعه نوشهر گفت : اعمال شیوه نادرست و نسنجیده در اجرای قانون هدفمندی یارانه ها از جمله چند نرخی بودن قیمت کالا پیامدهایی چون قاچاق و درنهایت نارضایتی مردم را به همراه خواهد داشت.

وی افزود : مسوولان باید تلاش کنند تا با تعیین و اعمال قیمت واقعی کالاها این نقصان را برطرف کنند.

امام جمعه نوشهر همچنین به قرار گرفتن در آستانه سالروز تشکیل شوراهای اسلامی در کشور اشاره کرد و گفت : شوراها پل ارتباطی میان مردم و مسوولان هستند و نظارت بر فعالیت شهرداران و دهیاران نیز از وظایف اصلی آنها است.

نهم اردیبهشت سالروز تاسیس شوراهای اسلامی شهر و روستا در کشور است.

امام جمعه نوشهر همچنین از نارضایتی بیشتر شهروندان این شهرستان به خاطر مشکلات ناشی از اجرای طرح پزشک خانواده خبر داد و بر لزوم پیگیری مسوولان نهادهای ذیربط نسبت به رفع این مشکلات تاکید کرد.