جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

اقدامات پیشگیری ازشیوع آنفلوآنزا در مدارس استثنایی مازندران انجام شد - نمایش محتوای خبر

 

 

اقدامات پیشگیری ازشیوع آنفلوآنزا در مدارس استثنایی مازندران انجام شد

رئیس آموزش و پرورش استثنایی مازندران از انجام اقدامات پیشگیری از آنفلوانزا در مدارس دانش آموزان استثنایی استان خبر داد و گفت که تاکنون هیچ موردی از ابتلا به این بیماری در دانش آموزان مشاهده نشده است.

اقدامات پیشگیری ازشیوع آنفلوآنزا در مدارس استثنایی مازندران انجام شد

سید شمس الله حسینی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصمیم به تعطیلی تمامی مدارس زیر پوشش اداره آموزش و پرورش استثنایی را از جمله اقدامات پیشگیرانه از شیوع این بیماری اعلام کرد و ادامه داد : بدنبال سرد شدن هوا از هفته گذشته تاکنون 50 مدرسه این اداره تعطیل بود .
وی افزود:امروز و با کاهش سرمای هوا مدارس استثنایی مازندران باز و فعالیت خود را از سر گرفته اند .
رئیس آموزش و پرورش استثنایی مازندران گفت که با توجه به حساس بودن وضعیت جسمانی دانش آموزان معلول و بروز سریع بیماری در آنها نیاز است تا این افراد در معرض سرما و یا هرگونه عوامل ایجاد کننده بیماری قرار نگیرند .
وی به پیش بینی های اخیر هواشناسی و کاهش زیاد دمای مازندران طی روزهای آینده اشاره کرد و ادامه داد : دراینصورت مدارس استثنایی استان دوباره تعطیل خواهند شد .
حسینی انجام این اقدام را گامی موثر برای جلوگیری از ابتلای دانش آموزان استثنایی مازندران به آنفلوآنزا اعلام کرد و افزود: مسوولان مدارس استثنایی کشور این اقدام را تایید و تدبیر خاص دانستند .
وی ادامه داد : علاوه بر این اقدام ، حضور پزشک و مراقبان سلامت در راستای اجرای طرح ضربتی کنترل و پیشگیری از آنفلوآنزا از دیگر اقدامات صورت گرفته در این زمینه است .
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی مازندران افزود : اعضای این گروهها با حضور مداوم و مستمر در مدارس برای پیشگری از بروز بیماری در مدارس به دانش آموزان و والدین آنان اطلاع رسانی کرده و نکات بهداشتی را آموزش می دهند .
حسینی گفت که حدود پنج هزار دانش آموز در 50 مدرسه استثنایی مازندران مشغول تحصیل هستند .
روز گذشته خبر فوت سه دانش آموز استثنایی در دو هفته اخیر از سوی مدیر آموزش و پرورش استنثایی شهر تهران تایید شد و گفت که علت مرگ این دانش آموزان از سوی مراجع ذی صلاح در حال برسی است.
وجیه الله پرویزی ادامه داد : دو دانش آموز استثنایی شهر تهران به علت عفونت ریوی و یک دانش آموز دیگر به دلیل ایست قلبی فوت کرد.