سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

اقدامات فرهنگی برای استفاده درست از دریا انجام شود - نمایش محتوای خبر

 

 

اقدامات فرهنگی برای استفاده درست از دریا انجام شود

به گزارش خبرگزاری فارس از بابلسر، کریم سجادی امشب در جلسه‌ای با عنوان ساحل سالم در محل استقرار نیروی انتظامی واقع در پارکینگ یک با تقدیر از حضور پرشور مردم بابلسر در راهپیمایی روز قدس اظهار داشت: با توجه به اینکه هر ساله مسافران زیادی از اقصی نقاط کشور به این شهرستان وارد می‌شوند این جلسه را به منظور جلوگیری از کاهش آمار غریق در سواحل بابلسر هفته‌ای یک بار برگزار می‌کنیم.

وی با بیان اینکه اقدامات فرهنگی به منظور آشنایی مسافران برای استفاده درست از دریا انجام شود، افزود: براساس آمار به‌ دست آمده علت غرق‌شدگی بیشتر افراد عدم آشنایی با فرهنگ درست شنا در دریا بوده و اغلب آنها شنا در دریا را با شنای در استخر  اشتباه گرفته و این امر موجب غرق شدن آنها می‌شود.

فرماندار بابلسر شنا در نقاط ممنوعه را عامل دیگر غرق شدن در سواحل دانست و گفت: افراد بدون در نظر گرفتن تابلوی شنا ممنوع به شنا در این نقاط می‌روند که لازم است نیروی انتظامی و ارگان‌های ذیربط برای جلوگیری از غرق شدن افراد جدی‌تر با این افراد برخورد کنند و تحت هیچ شرایطی اجازه شنا در این نقاط را ندهند.

سجادی به نظارت بر عملکرد ناجیان در سواحل تاکید کرد و گفت: نیروی انتظامی حضور پررنگ‌تری در سطح سواحل داشته باشد.

این مسئول عنوان کرد: استفاده از تیوپ در داخل و خارج از طرح ممنوع شود و ناجیان غریق باید در مدت مشخص شده فعالیت خود به طور دائم در سطح سواحل حضور داشته باشند.

وی تاکید کرد: نیروی انتظامی موظف است با هنجارشکنان برخورد جدی کند.