جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

اقدامات انجام شده برای جلوگیری از تغییر کاربری اراضی قابل تقدیر است - نمایش محتوای خبر

 

 

اقدامات انجام شده برای جلوگیری از تغییر کاربری اراضی قابل تقدیر است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، آیت‌الله نورالله طبرسی در خطبه‌های نماز جمعه ساری با تاکید بر رعایت تقوا الهی توسط مومنان اظهار داشت: مومن باید در همه امور نسبت رعایت تقوا حساسیت داشته باشد تا زندگی سعادتمندانه را در دنیا و آخرت تجربه کند.

وی با تسلیت شهادت امام محمدباقر(ع) تصریح کرد: این امام نقش بسیار اثرگذاری در ترویج دین اسلام بعد از پدران خویش داشتند.

امام جمعه ساری درباره لزوم برگزاری باشکوه دعای عرفه اظهار داشت: مراسم معنوی عرفه در همه استان برگزار می‌شود و دعا انسان‌ساز است و دعا انسان را عوض کرده و امشب و فردا و دعای عرفه فراموش نشود.

این مسئول با تبریک عید سعید قربان اظهار داشت: این عید بین مسلمانان شیعه و سنی مشترک است و نماز عید سعید قربان در مرکز استان مازندران برگزار می‌شود.

امام جمعه ساری درباره برگزاری مراسم قربانی گفت: در برگزاری مراسم قربانی به شرع مقدس رجوع کنیم و همان مقداری که اسلام توصیه کرد فرد قربانی‌کننده برای خودش بردارد و قربانی کردن حالت گوشت خوری بین مردم رواج پیدا کرد که این امر در اسلام نهی شد.

وی با اشاره به در پیش بودن هفته نیروی انتظامی گفت: مسئولان نیروی انتظامی خدمات و اقداماتشان را به مردم ابلاغ کنند، امنیتی که در کشور ایجاد شده قابل تقدیر است، مردم ایران اسلامی به واسطه نیروهای مقتدر در کمال آرامش زندگی می‌کنند، امنیت در کشور به واسطه نیروهای مقتدر نظامی و انتظامی برپا است.

طبرسی بیان کرد: امنیت و آرامش فعلی در جامعه مدیون مکتب تشیع است و این مکتب در حال گسترش است و سبب ایجاد وحدت در کشور شد.

این مسئول درباره مسئله زمین‌خواری که در مازندران مطرح شد، افزود: در زمان تصدی‌گری آیت‌الله شاهرودی در قوه قضائیه تذکراتی را به واسطه سه نفر از عالمان دیگر مطرح کردیم و مشکلات را مطرح کردیم.

امام جمعه ساری با اشاره به مشکلاتی که در حوزه کشاورزی مازندران و قیمت نامناسب محصولات کشاورزی گفت: دولت در حوزه قیمت محصولات کشاورزی ورود مناسب‌تری داشته باشند.

این مسئول با تقدیر از اقدامات انجام شده برای جلوگیری از تغییر کاربری اراضی در مازندران گفت: مسئولان به‌شدت در این امر برخورد داشته باشند.

طبرسی از برنامه‌ریزی برای ساخت زائرسرا در کنار حرم امام رضا(ع) با توصیه رهبر انقلاب خبر داد و گفت: ستاد احداث زائرسرا مازندران در مشهد تشکیل شد و مسئولان استان نیز در این زمینه ورود پیدا کرد و تلاش داریم که این مکان به خوبی ساخته شود.

نماینده ولی فقیه در مازندران بیان داشت: داعش سگ دست‌آموز آمریکا است، اینها تلاش دارند که در عراق و شام حکومتی تشکیل دهند و مجسمه یزید را نصب کنند و داعش ساخته و پرداخته آمریکا است.

طبرسی درباره صحبت‌های کامرون درباره ایران گفت: انگلیس قدرتی ندارد که درباره ایران اظهار نظر کند، الان به جزیره‌ای کوچک تبدیل شده‌اید، صحبت‌های شما برای مردم دنیا پشیزی ارزش ندارد، اقدامات شرم‌آور شما در جهان به خوبی مشخص است، انگلیس نوکر آمریکا است.

نماینده ولی فقیه در مازندران تاکید کرد: هیچ قدرتی توان مقابله با ایران را ندارند و این موضوع به شما و به همه قدرت‌های دنیا ثابت شد که دیگر توان مقابله با ایران اسلامی را ندارند.

{jcomments off}