سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

اقتصاد مقاومتی به عنوان گفتمان روزآمد تبدیل شود - نمایش محتوای خبر

 

 

اقتصاد مقاومتی به عنوان گفتمان روزآمد تبدیل شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، ربیع فلاح‌جلودار در همایش اقتصاد مقاومتی در سالن مصباح مجموعه دانشگاهی پیامبر اعظم (ص)، اظهار داشت: 43 درصد جمعیت مازندران در روستاها و 53 درصد در روستاها زندگی می‌کنند و با این ترکیب 28 درصد درآمد در روستا و 78 درصد در شهرها است.

وی ادامه داد: درآمد سال گذشته مازندران نسبت به سال 91 حدود 34 درصد رشد داشته است.

فلاح‌جلودار با اشاره به اینکه هدف مجموعه دست‌اندارکارن استان جلوگیری از توقف فعالیت واحدهای تولیدی است، تصریح کرد: در همین راستا 72 هزار میلیارد ریال در حوزه صنعت کشاورزی تسهیلات پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه 43 میلیون یورو هم در بخش صندوق توسعه تسهیلات به استان اختصاص یافته است، گفت: قانون بهبود فضای کسب و کار را در استان پیگیری می‌کنیم که یکی از این موارد فعالیت شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی است که در مازندران بسیار فعال شده است.

استاندار مازندران با بیان اینکه در مهرماه همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در مازندران برگزار می‌شود،افزود: با برگزاری کنفرانس گردشگری سلامت در مازندران، ظرفیت‌های مازندران بیشتر شناسایی شد.

فلاح خاطرنشان‌ کرد: با عزم راسخ درباره شکوفایی اقتصادی باید تلاش کنیم.

وی با اشاره به اینکه با نگاه محقق شدن شعار رهبری و شعار اصلی انقلاب که استقلال است در زمینه اقتصاد مقاومتی فعالیت می‌کنیم، گفت: مازندران کشاورزی را محور توسعه قرار داده و خودکفایی در تولیدات کشاورزی از موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

فلاح‌جلودار با بیان اینکه مدیران محلی در زمینه تحرک موتور اقتصاد استان، تلاش کنند، یادآور شد: ایجاد پنجره واحد و توانمندسازی تجار منطقه، از دیگر اقدامات در این زمینه است.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه ایجاد کارگروه برای شناسایی واحدهای دارای مشکل گفت: با تشکیل این کارگروه هنوز هم شاهد باقی ماندن مشکلات در این زمینه هستیم.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های مورد نیاز کشاورزی باید تامین شود، افزود: با وجود حجم بالای آب‌های سطحی در استان اما دارای خشکسالی هستیم چون فقط هشت درصد از آب‌های سطحی استان مهار شده است.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه با مشکل کمبود شدید در آب آشامیدنی و آب زراعی مواجه هستیم، متذکر شد: در این زمینه باید اقدامات موثر صورت گیرد.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی درون‌زا است، تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی فرصت طلایی برای همه بخش‌ها است.

فلاح‌جلودار با اشاره به اینکه حمایت از تولید ملی، مدیریت درآمدی و مصارف، توجه به شرکت‌های دانش بنیان و استفاده گسترده از منابع از مولفه‌های اقتصاد مقاومتی است، اظهار داشت: باید الگویی از اقتصاد اسلامی در کشور داشته باشیم.

وی با بیان اینکه با توجه به سند چشم‌انداز و برنامه پنجم، در وضعیت اقتصادی مطلوبی قرار نداریم، گفت: وضعیت اقتصادی امروز با حماسه‌ای مانند دوران دفاع مقدس، قابل رفع شدن است.

فلاح‌جلودار با تاکید بر اینکه باید از اقدامات شعاری پرهیز شده و رسانه‌ها حضور پررنگ‌تری داشته باشند، افزود: تلاش شود اقتصاد مقاومتی به عنوان گفتمان روزآمد تبدیل شود و نخبگان به تشریح بیان دیدگاه‌های خود در قالب بومی‌سازی شده بپردازند.