جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

اقتصاد مقاومتی با ایستادگی برابر دشمن به دست می آید - نمایش محتوای خبر

 

 

اقتصاد مقاومتی با ایستادگی برابر دشمن به دست می آید

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمود مشایخ ظهر جمعه در جمع نمازگزاران نوشهری به سیاست ابلاغی اقتصاد مقاومتی پرداخت و تشریح کرد: اسلام دین دنیا و آخرت است و برای اقتصاد و ایجاد رفاه اقتصادی امت نیز برنامه ها و حرف های زیادی دارد که اقتصاد مقاومتی به عنوان یک برنامه درست در نظام اسلامی است.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی با ایستادگی در برابر دشمن و توجه به درون کشور به دست می آید خاطرنشان کرد: این ایستادگی باعث می شود که اقتصاد ما تهدیدناپذیر بماند و تحریم ها نیز بی تاثیر شوند.

خطیب نماز جمعه نوشهر تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی به منزله قطع رابطه با دنیا نیست بلکه اقتصاد مقاومتی با استعدادهای درونی کشور نظیر نفت و گاز و منابع زیرزمینی و مخازن مس و فولاد و از همه مهمتر نیروی انسانی و جوانان متعهد به دست می آید.

وی اضافه کرد: اقتصاد مقاومتی باید تبدیل به یک مطالبه عمومی شود تا مردم خودشان وارد شوند و در اقتصاد نقش داشته باشند.

حجت الاسلام مشایخ یادآور شد: آسیب ناپذیر کردن اقتصاد مردم بر همه واجب است و در این راه باید همه مردم وارد میدان عمل شوند و مشارکت داشته باشند.

وی با اشاره به روزهای پایانی سال و شلوغی بازار خرید و فروش گفت: بازاریان در جهت حمایت از مصرف کنندگان رعایت انصاف را داشته باشند.

امام جمعه نوشهر افزود: رعایت انصاف و پرهیز از گران فروشی کمترین توقع مردم از بازاریان است و مسئولین ذی ربط در تنظیم بازار هم نسبت به نظارت بیشتر و مراقبت کامل اهتمام ویژه ای داشته باشند.

وی با اشاره به توریستی بودن منطقه نوشهر و ورود انبوه مسافران نوروزی به این شهرستان گفت: ورود پر تراکم مسافران و افزایش تردد و مسافرت به شهرستان باعث می شود تا عده ای سوء جو بدنیال سوء استفاده و ارتکاب جرائم سرقت و دزدی باشند که باید در این خصوص نیروهای انتظامی و امنیتی حضور پر رنگتری داشته باشند.