جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

اقتصاد زیارت تبیین شود - نمایش محتوای خبر

 

 

اقتصاد زیارت تبیین شود

به گزارش خبرگزاری فارس ، سعید اوحدی پیش از ظهر امروز در همایش کارگزاران زیارتی در سالن اجتماعات مجتمع اهل بیت (ع) ساری، اظهار داشت: کارگزاران زیارتی سرمایه‌های ارزشمند خانواده حج و زیارت هستند.

وی با اشاره به رویکرد رهبری در اقتصاد مقاومتی در شعار سال ایشان، ادامه داد: به این جمع‌بندی رسیدیم که شاید قدم نخستی که در حوزه مدیریت جهادی بر عهده ما گذاشته شده، حضور میدانی و مردمی باشد.

اوحدی با بیان اینکه پسندیده نیست من به عنوان رئیس این سازمان از سرمایه‌ها و ظرفیت‌ها غافل باشم و خدای ناکرده صرفا شعار مردمی بودن سر بدهم، تصریح کرد: یکی از اهداف وجودی چنین نشست‌هایی بهره‌مندی از سرمایه‌ها است.

این مسئول با اشاره به اینکه باید سطح کیفی خدمات را ارتقا دهیم، خاطرنشان کرد: جلسات مشورتی هم باید در استان‌ها تشکیل شود.

وی با بیان اینکه دنیا ما را به عنوان سفیران جمهوری اسلامی ایران می‌شناسد، گفت: امروز نگاه‌ها به جمهوری اسلامی، نگاه ویژه ای است.

رئیس سازمان حج و زیارت خاطرنشان کرد: استکبار هر کشور را که ردپای جمهوری اسلامی در آنجا نبود را ساقط کرد اما در سوریه و عراق که جای پای جمهوری اسلامی قرار داشت نتوانست به اهداف خود برسد و این کشورها را ساقط کند.

وی با بیان اینکه با مدیریت قیمت تمام شده و کاهش هزینه ها در سفرهای زیارتی، 400 میلیارد تومان صرفه جویی اقتصادی شد، ادامه داد: امسال برای نخستین بار، حج و عمره را به هم گره زدیم.

اوحدی با اشاره به اینکه باید بررسی کنیم و ببینیم چه مسائلی را می‌توان به استان‌ها تفویض اختیار کرد تا ارائه خدمات به زائران راحت‌تر صورت گیرد، افزود: باید به جمع‌بندی برسیم و فضایی توام با آرامش ایجاد کنیم و دغدغه ما فقط زائر باشد.

وی با بیان اینکه در فعالیت‌های سازمان حج و زیارت، مازندران یکی از بهترین آمارها را در سطح کشور دارد، متذکر شد: اگر ما یک قدم برای مردم برداریم مردم صد قدم برای ما برمی دارند و بسیار قدرشناس هستند.

اوحدی با اشاره به اینکه برای نخستین بار شرکت توسعه کارگزاران و امید زائر با سرمایه یک‌هزار میلیارد تومان ثبت شد، گفت: این شرکت برای توسعه خدمات زائران در عراق، ثبت شده است.

وی ادامه داد: احداث زائرسرا در چزابه و شلمچه هم به زودی کلنگ‌زنی می‌شود.

اوحدی با اشاره به اینکه اگر گره‌های اقتصادی مسائل فرهنگی، باز نشود توسعه صورت نمی‌گیرد، اظهار داشت: باید اقتصاد زیارت را تبیین کنیم.