سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

اقتدار ملت ایران مدیون تفکرات عاشورایی است/امر به معروف مظلوم واقع شد - نمایش محتوای خبر

 

 

اقتدار ملت ایران مدیون تفکرات عاشورایی است/امر به معروف مظلوم واقع شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اعلام اینکه امروزه امر به معروف و نهی از منکر مظلوم واقع شده است، گفت: اقتدار ملت ایران مدیون تفکرات عاشورایی است.

اقتدار ملت ایران مدیون تفکرات عاشورایی است/امر به معروف مظلوم واقع شد

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، حجت‌الاسلام ستار علیزاده در همایش هم‌اندیشی حضور اعضای شورای اسلامی و دهیاران بخش مرکزی با موضوع موقوفات و بقاع متبرکه و اجتماع لبیک یا حسین(ع) این شهرستان در حسینیه لاله‌های زهرایی، اظهار کرد: در ماه محرم فضای مطلوبی فراهم شده تا از معارف حسینی بهره‌مند شده و آن را در زندگی اجتماعی و فردی خود به کار ببندیم.

وی افزود: جامع‌ترین، کامل‌ترین و منطقی‌ترین فرهنگ در جامعه اسلامی فرهنگ عاشورای امام حسین(ع) است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اعلام اینکه اگر نگاه‌مان در فرهنگ عاشورای حسینی تنها بیان قصه و قطعات تاریخی باشد به جامعیت و کاملیت فرهنگ عاشورا جفا شده است، تصریح کرد: عاشورا داستان، قصه و مسأله تاریخی نیست، بلکه از اول تاکنون عاشورا یک جریان بزرگ فرهنگی و مکتبی بوده است.

وی با بیان اینکه رهبر انقلاب در مورد عاشورا می‌فرمایند که عاشورا صحنه کاملی از زندگی اسلامی یک انسان کامل است، یادآور شد: مکتب انسان‌سازی و نمایشگاه سراسر خوبی، رشادت، فداکاری و جانبازی، ایثارگری، معنویت، انسانیت و کرامت انسانی در عاشورا نمودار شده است و این واقعه مهم الگو برای همه بشریت محسوب می‌شود.

* عاشورای صحنه جامعی از زندگی یک انسان کامل است

علیزاده با اعلام اینکه اگر هر فرد جامعه، زن، مردم پیر و جوان الگوی کامل و جامع برای زندگی دنیوی و اخروی می‌خواهد آن را می‌‍‌تواند در روز عاشورا و عرصه کربلا بجوید، گفت: عاشورا مکتب کامل و نمایشگاه ارزشمند و جامع است که هر کس به آن بپیوندد رشد و ترقی پیدا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه عاشورا برای تحول در جامعه بوده و حادثه، واقعه تاریخی و داستان نیست، بلکه علت همه معارف، آیات قرآنی و اسلام ناب محمدی است، بیان کرد: باید عاشورا را در جامعه تبلیغ و تبیین کرد زیرا معارف اسلامی، الهی و معنوی در عاشورا نمودار شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران تصریح کرد: ظرفیت عاشورا هنوز برای مردم معرفی نشده است هر چند عاشورا قدرت جذب همه بشریت را دارد و نجات‌دهنده آنها است پس باید زنده نگهداشته شود.

وی گفت: زنده نگهداشتن تفکر عاشورا و محرم دغدغه همه انبیا و اولیای الهی بوده است پس با الگوبرداری از آن می‌توانیم به جبهه حق و حقیقت بپیوندیم و با آن جبهه باطل را از بین ببریم.

علیزاده با اشاره به اینکه ایستادگی، مقاومت و سرافرازی ملت اسلامی ایران و همچنین اقتدار سیاسی، فرهنگی و موفقیت‌های مختلف انقلاب در حوزه‌های مختلف را مدیون تفکرات عاشورایی امام امت هستیم، یادآور شد: امام راحل با درس از مکتب عاشورا دست به مبارزه با نظام منحوس شاهنشاهی زد و با توکل بر خدا و اتحاد مردم به پیروزی رسید.

* اقتدار ملت ایران مدیون تفکرات عاشورایی است

وی افزود: امروزه رهبر انقلاب اسلامی هم با تفکر و فرهنگ عاشورایی در این مسیر گام بر می‌دارد و همه استکبارگران را مأیوس می‌کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اعلام اینکه مشاهده می‌کنیم با یک سخنرانی رهبر معظم انقلاب همه توطئه‌های شوم دشمنان نقش بر آب می‌شود، اظهار کرد: تفکر عاشورایی اثرگذار بوده، تحول‌آفرین و عزت‌آفرین است و این تفکر باید در قالب جبهه اسلام ناب و انقلاب اسلامی تقویت شود.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی پرورش‌یافته تفکر عاشورایی است، خاطرنشان کرد: هیچ سلاح، بمب اتم و اسلحه‌ای نمی‌تواند به مقابله با عاشورا بپردازد و در این راه به پیروزی برسد.

علیزاده با اعلام اینکه امروزه پرچم امام امت و رهبر انقلاب همان اندیشه، تفکر و پرچم امام حسین(ع) است، تصریح کرد: هرگونه حمایت از انقلاب و اطاعت از ولایت‌فقیه، اطاعت و تبعیت از اهل بیت(ع) محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه شعار لبیک یا حسین(ع) مقدس‌ترین شعار بوده و تحول‌آفرین عزت‌آور است، ادامه داد: این شعار تجدید عهد با تفکر و اندیشه همه خوبی‌ها است که مظهر آن در وجود امام حسین(ع) تجلی یافت.

* شعار لبیک یا حسین(ع) تجدید عهد با قرآن است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران شعار لبیک یا حسین(ع) را تجدید عهد با قرآن، اهل بیت(ع)، قرآن‎‌آوران، تجدید عهد و میثاق با ولایت، ولی‌فقیه و ولایت‌فقیه دانست و ادامه داد: لبیک یا حسین(ع) لبیک به خدا، پیامبران، امامان و امام زمان(عج) است و این شعار لبیک به خط اصیل اسلام بوده و لبیک به ویژگی‌های مطلوب، اخلاق، عاطفه، لبیک به حجاب، عفاف، مدیریت حسینی، فرهنگ حسینی، لبیک به همه معارف و فرهنگ اسلامی، قرآنی و لبیک به آیات قرآن است.

علیزاده با اعلام اینکه اگر شعار لبیک یا حسین(ع) در محرم برای مردم جا بیافتد همه معارف را بیان کرده و آن را به دیگران انتقال می‌دهند، گفت: امروزه امر به معروف و نهی از منکر مظلوم واقع شده است هر چند لبیک یا حسین(ع) ایجاد مانع بزرگ مقابل نفوذ فکری، اقتصادی و اجتماعی دشمنان و وحدت، همدلی، همراهی، رفاقت و تقویت بنیه نظامی است البته این شعار جهاد کبیر، تبعیت نکردن از دشمن، بصیرت‌افزایی، بیداری اسلامی و مقاومت در مقابل استکبار جهانی و ظلم آمریکایی و اسرائیلی را به همراه دارد.