سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

اقتدار جمهوری اسلامی در منطقه مانع اهداف شوم آمریکا شد - نمایش محتوای خبر

 

 

اقتدار جمهوری اسلامی در منطقه مانع اهداف شوم آمریکا شد

امام جمعه فریدونکنار با اشاره به کمک‌های تسلیحاتی ایالات متحده به مزدوران سعودی، گفت: با اقتدار جمهوری اسلامی ایران، آمریکا در منطقه هیچ توفیقی نداشته است.

اقتدار جمهوری اسلامی در منطقه مانع اهداف شوم آمریکا شد

به گزارش خبرگزاری فارس از فریدونکنار، حجت‌الاسلام سید محمود جلالی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه در مصلی قدس فریدونکنار، اظهار کرد: همه مردم باید به حقوق دیگران احترام گذاشته و نباید از موقعیت‌هایی که به نفع شخص ایجاد می‌شود سوءاستفاده کرد.

وی افزود: در طلاق‌ها هیچ یک از همسران اجازه ندارند فرزند را از دیدن پدر یا مادر و اقوام آنها محروم کنند که امتناع از حقوق فرزندان ظلم بزرگ و آشکاری است.

امام جمعه فریدونکنار با اشاره به آینده نه چندان روشن فرزندان طلاق، تصریح کرد: مقصر اصلی در پیامدهای ناشی از رفتار و کردار فرزندان طلاق پدر و مادر هستند که لازم است حقوق فرزند را رعایت کنند.

این مسؤول با تاکید بر لزوم دست کشیدن از پایمال کردن حقوق دیگران، بیان کرد: پایمال کردن حق دیگران امری ناپسند است که نباید در جامعه اسلامی مشاهده شود.

جلالی همه مردم را به تقوا دعوت کرد و گفت: مردمی که در همه مراحل زندگی با تقوای الهی برنامه‌ریزی و عمل کنند در مسیر مستقیم قرار دارند و هرگز گمراه نمی‌شوند.

وی با اشاره به در پیش رو بودن روز ازدواج، اظهار کرد: اساس زندگی زناشویی باید بر مبنای رعایت اخلاق اسلامی باشد و نباید هزینه‌های زندگی و ازدواج را بالا برد و به جوانان یا خانواده‌ها سخت گرفت.

امام جمعه فریدونکنار افزود: شغل، سرمایه، پس‌انداز و منزل را نباید یکجا از جوانان مطالبه کرد و سد پیش روی پسران گذاشت که نتیجه آن خانه‌نشینی بسیاری از دختران شده است.

این مسؤول با اشاره به وعده خداوند متعال در دستگیری از زوج‌های جوان، تصریح کرد: فرهنگ ازدواج آسان باید در جامعه ترویج شود و در راستای منویات و دغدغه‌های مقام معظم رهبری نیز لازم است در همین راستا گام برداشت.

جلالی ادامه داد: القای مستقیم و غیرمستقیم سنت‌های مخالف مبانی اسلامی خلاف و ممنوع است که در بسیاری از رسانه‌های کشور و حتی صداوسیما مشاهده می‌شود.

وی با اشاره به در پیش رو بودن سالروز شهادت حضرت آیت‌الله قدوسی دادستان کل انقلاب و سرتیپ وحید دستجردی رئیس کل شهربانی توسط منافقان کوردل، گفت: در شهریورماه خاطرات تلخی برای انقلاب اسلامی رقم خورده و در میدان شهدای فعلی به سرسپردگی شاه، ارتشبد قره‌باغی مردم مظلوم و بی‌دفاع که برای تأمین خواسته‌های قانونی خود تجمع کرده بودند را مورد اصابت گلوله‌های آمریکایی قرار دادند.

امام جمعه فریدونکنار با اشاره به ترور شهیدان رجایی و باهنر، بیان کرد: در شهریورماه شهادت امام جمعه تبریز شهید مدنی توسط منافقان و حمله ناجوانمردانه رژیم بعثی صدام به مرزهای هوایی و زمینی را نیز شاهد بودیم که بنا بر همین مناسبت‌ها تکریم شهدا در شهریور لازم و واجب است.

این مسؤول تصریح کرد: در راستای تکریم شهدا در شهرستان فریدونکنار این هفته در خطه مبارک به نام هفته ایثار و شهادت نام‌گذاری شد که پنج‌شنبه هفته آینده یادواره شهدای شهرستان برگزار می‌شود و شب گذشته نیز دهمین همایش رزمندگان دفاع مقدس در روستای ازباران فریدونکنار برگزار شده است.

جلالی با تأکید بر لزوم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، خاطرنشان کرد: بر اساس منویات رهبری لازم است یادواره‌های شهدا را با جدیت برنامه‌ریزی و اجرا کرد و در انتقال این فرهنگ و خاطرات به نسل‌های بعدی انقلاب به ویژه نسل سومی و چهارمی‌ها جدی بود.

وی تکریم خانواده‌های شهدا و جانبازان را امری ضروری دانست و بیان کرد: آرمان‌های شهدا باید زنده نگه داشته شود و یاد و خاطره شهدا را با تکریم شهدا زنده نگه داشت.

امام جمعه فریدونکنار با انتقاد شدید و محکوم کردن اقدامات آل‌سعود، خواستار سقوط کامل آل‌سعود و دولت سعودی‌ها در عربستان شد.

این مسؤول ادامه داد: تقویت جبهه دفاعی کشور بسیار واجب است و لازم است که به دشمنان بفهمانیم اگر حرکت نظامی علیه جمهوری اسلامی داشته باشند پاسخ سنگینی دریافت می‌کنند و البته ما تا جایی که می‌توانیم قدرت دفاعی، فرهنگی، اقتصادی و نظامی خود را تقویت می‌کنیم و هرگز جرأت طمع به دنیای استکبار نسبت به ایران اسلامی را نمی‌دهیم.

جلالی حضور سامانه اس 300 را موفقیتی بزرگ برای جمهوری اسلامی دانست و افزود: موشک‌های این سامانه خاصیت دفاعی دارد و تهاجمی نیستند اما دشمنان از اقتدار دفاعی جمهوری اسلامی ایران نیز هراس دارند و می‌خواهند ایران اسلامی را ترسو و بدون قدرت ببینند.

وی تأمین امنیت کشور با چنین حرکاتی را ستودنی دانست و اظهار کرد: بیش از پنج سال است آمریکا با همه قوا و متحدان سعی دارند بشار اسد را در سوریه سرنگون کنند اما موفق نشدند و در یمن نیز موفق به شکست انصارالله و تسلط بر صنعا نشدند و این در حالی است که جنایات زیادی مرتکب شده و بسیاری از زنان و فرزندان بی‌دفاع یمن را مورد کشتار بی‌رحمانه قرار دادند.

امام جمعه فریدونکنار قدرت نظام جمهوری اسلامی در منطقه را بسیار بالا دانست و گفت: دنیای استکبار با مشورت یکدیگر و اتحاد در مسلح کردن آل‌سعود و دیگر مزدوران خود در منطقه سعی در ایجاد ضعف در جبهه مقاومت داشته که تاکنون موفق نشده و هرگز نیز به اهداف منحوس خود دست پیدا نمی‌کنند.