جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

اقامه نماز ظهر عاشورا توسط دسته‌های عزاداری - نمایش محتوای خبر

 

 

اقامه نماز ظهر عاشورا توسط دسته‌های عزاداری

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران بر اقامه نماز ظهر عاشورا توسط دسته‌های عزاداری تاکید کرد.

اقامه نماز ظهر عاشورا توسط دسته‌های عزاداری

حجت‌الاسلام ناصر شکریان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری با تسلیت فرا رسیدن سال‌روز شهادت سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران با وفایش، گفت: الگو قرار دادن رفتار حسینی در منش و سبک زندگی، برپایی نماز اول وقت آن‌ هم به جماعت و در میدان جنگ در ظهر عاشورا، احیاء امر به معروف و نهی از منکر، ایستادگی در برابر ظالمان و ستم‌گران از روش و سیره امام حسین(ع) در ظهر عاشورا بود.

وی با بیان اینکه درس گرفتن از واقعه کربلا از مهم‌ترین درس‌های عاشورا است، افزود: شیعه با پیروی و درس گرفتن از مکتب عاشورا و با تقویت روحیه شهادت و ایستادگی در مقابل ظالمان ایستادگی می‌کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با اشاره اهمیت امر به معروف و نهی از منکر و نام‌گذاری هفته اول محرم به نام هفته امر به معروف و نهی از منکر، بیان داشت: مکتب سیدالشهداء (ع) براساس امر به معروف و نهی از منکر پایه‌ریزی شده است و اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه احیا شود، امنیت در جامعه اسلامی حاکم می‌شود.

شکریان با تاکید بر اقامه نماز ظهر عاشورا توسط دسته‌های عزاداری ،‌تصریح کرد: هیئت‌های مذهبی در این ایام نسبت به برگزاری برنامه‌های قرآنی، ادعیه و زیارت و بالابردن سطح کیفی این برنامه‌ها در مساجد، تکایا و حسینیه‌ها و همچنین فراگیر کردن برگزاری نماز جماعت ظهر عاشورا که در سال‌های اخیر به آن توجه بیشتری شده است اهتمام ویژه داشته باشند.

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران با اشاره به دسیسه‌ها و هجمه‌های مختلف دشمنان در ایجاد تفرقه و اختلاف در بین مسلمانان و مذاهب مختلف، خاطرنشان کرد: هیئت‌های مذهبی و برنامه‌های عزاداری ایام محرم باید کانون وحدت‌آفرینی و ایجاد همدلی و همزبانی بین مسلمانان باشد.

خطیب موقت نماز جمعه بابل در ادامه قیام اباعبدالله (ع) و یاران باوفایش را بزرگ‌ترین رسانه مسلمانان به‌ویژه شیعیان جهان دانست و افزود: عبرت‌های عاشورایی مورد تاکید مقام معظم رهبری را نیز باید به صورت جدی و با مباحث روز جامعه تبیین و بیان کرد.

شکریان به تولید محتوا در برنامه‌های فاخر فرهنگی و تبلیغی اشاره کرد و ادامه داد: بصیرت‌افزایی و تبیین واقعیت‌های پیدا و پنهان واقعه عاشورا در محتوای برنامه‌های فرهنگی لحاظ شود.

وی در پایان با اشاره به نام‌گذاری محرم امسال با عنوان همدلی با حسین (ع) و همزبانی با زینب کبری (س)، گفت: برگزاری نشست‌های گفتمانی، ایجاد وحدت و روحیه استکبارستیزی و شهادت‌طلبی، آشنایی با سبک زندگی اهل‌بیت (ع) و الگو گرفتن از این بزرگواران، استفاده از مضامین انقلابی و قرآنی در عزاداری‌ها و سینه‌زنی‌ها محور برنامه‌های محرم امسال است.