سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

اقامت 300 هزار مسافر در شهرستان ساری - نمایش محتوای خبر

 

 

اقامت 300 هزار مسافر در شهرستان ساری

جواد واحدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری اظهار داشت: از ابتدای نوروز تاکنون 300 هزار نفر در ساری اقامت گرفتند.

وی تصریح کرد: روزانه 31 هزار و 700 نفر در شهرستان ساری اقامت می‌گیرند که متوسط اقامت مسافران در ساری 24 ساعت است.

فرماندار ساری خاطرنشان کرد: استاندارد مدت اقامت مسافر در هر شهر سه روز است که برای ماندگاری مسافر باید نسبت به تقویت زیرساخت‌های گردشگری در استان اقدام شود.

وی بیان داشت: با توجه به نبود زیرساخت‌های مناسب گردشگری میزان اقامت مسافران در مرکز استان مازندران مناسب است.

واحدی به اقدامات انجام شده برای جذب توریست در ساری، گفت: در مبادی ورودی و خروجی ساری زمینه‌سازی برای جذب گردشگر فراهم شد و تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شد.

این مسئول در پاسخ به سئوال خبرنگار خبرگزاری فارس که آیا مشکل امنیتی و ترافیکی خاصی در ایام در ساری به وجود آمد، بیان داشت: مشکل ترافیکی و امنیتی خاصی در ساری مشاهده نشد.

فرماندار ساری در باره میزان درآمد ساری از حضور گردشگران تصریح کرد: در این ارتباط نیاز به بررسی بیشتری وجود دارد که در حال حاضر امکان میزان اعلام درآمد به صورت مشخص وجود ندارد ولی با توسعه زیرساخت‌های گردشگری باید به این سمت سو نیز حرکت کنیم.

واحدی درباره برنامه‌های ایام فاطمیه گفت: نمایشگاه تجسمی فاطمیون در میدان فرح‌‌آباد ساری ایجاد شد که با توجه قرار گرفتن این نمایشگاه در محل رفت و آمد مسافران از استقبال بسیار مناسبی برخوردار است.

این مسئول ادامه داد: مراسم ایام فاطمیه نیز در دفتر نماینده ولی‌فقیه در مازندران در ساری به مدت 10 روز نیز برگزار می‌شود.

به گزارش فارس، ستاد اجرایی خدمات سفر در مازندران از 29 اسفند 92 تا 15 فروردین 93 در مازندران تشکیل شد.

بسیاری از مسئولان استانی عضو این ستاد هستند، استاندار مازندران به عنوان رئیس ستاد بر عملکرد مسئولان ستاد نظارت دارد.

مسئولان میراث فرهنگی کشور نیز با اعزام بازرس بر عملکرد ستاد نظارت دارند.