جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

اقامت 20 درصد از گردشگران در روستاهای مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

اقامت 20 درصد از گردشگران در روستاهای مازندران

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: بیش از 20 درصد از مسافران و گردشگرانی که در دور اول سفرهای نوروزی به مازندران سفر کرده و در روستاها اقامت کردند.

اقامت 20 درصد از گردشگران در روستاهای مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نکا، دلاور بزرگ‌نیا بعد از ظهر امروز در ستاد اجرایی خدمات سفر این شهرستان و در جمع مسئولان و اعضای ستاد اظهار کرد: اقامت مسافران و گردشگران در روستاهای مازندران از جمله ظرفیت‌های مهم این بخش برای جذب گردشگر است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی افزود: شهرستان نکا و روستاهای آن، دارای ظرفیت بوم‌گردی روستایی هستند که باید با شناسایی این ظرفیت‌ها و توجه به نیازهای گردشگران و مسافران، صنعت گردشگری و روستاگردی در این شهرستان مورد توجه بیشتر قرار گیرد تا ضمن شناساندن ظرفیت‌های مختلف و آداب و رسوم محلی، در راستای توسعه اقتصادی، منطقه به شکوفایی برسد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اشاره به اینکه بیش از 20 درصد از مسافران و گردشگرانی که در دور اول سفرهای نوروزی به مازندران سفر کرده و در روستاها اقامت گزیدند، افزود: این درصد شامل حدود یک و نیم میلیون نفر از مسافران در مازندران بوده است.

بزرگ‌نیا گفت: بازدید از مراکز خدماتی در ایام نوروز در مازندران با جدیت دنبال می‌شود و در صورت مشاهده تخلف، تذکرات لازم داده می‌شود و امیدواریم در شهرستان نکا نیز بازدید نظارتی از مراکز اقامتی با جدیت دنبال شود تا مسافران ضمن بازدید از مراکز گردشگری، از اقامت مناسبی نیز برخوردار باشند.

فرماندار نکا نیز با اشاره به اقامت بیش از 18 هزار نفر مسافر در دور اول سفرهای نوروزی به شهرستان نکا، گفت: این تعداد از مسافران و گردشگران در مدارس، کمپ‌ها و مهمان‌سراهای این شهرستان اقامت گزیدند و همچنین تعدادی نیز با ایجاد شرایط لازم در گردشگری از جاذبه‌های مختلف شهرستان بازدید کردند.

جعفر احمدی با بیان اینکه در سال‌جاری و با توجه به هوای خوب و مناسب، استقبال کم‌نظیری از روستاگردی در نکا صورت گرفته است، اظهار کرد: 35 درصد از 18 هزار مسافری که در شهرستان نکا در دور اول سفرهای نوروزی اقامت کردند، از روستاهای مختلف شهرستان بازدید کردند.

وی افزود: شهرستان نکا با دارا بودن جاذبه‌های مختلف طبیعی، مذهبی، تاریخی، سنتی و بومی سالانه شاهد حضور هزاران مسافر و گردشگر از سراسر کشور است و به همین دلیل نیز شرایط لازم برای اقامت مناسب مسافران در مدارس، هتل و خانه‌مسافر این شهرستان مهیا شده است و بنا داریم در سال آینده با افزایش مراکز اقامتی در شهرستان، ماندگاری مسافران در این شهرستان افزایش یابد.

فرماندار نکا در پایان با تاکید بر دستور کار قرار دادن پیام رهبری و شعار سال گفت: توجه به داشته‌های داخلی و تلاش برای عملی کردن اقتصاد مقاومتی براساس این ظرفیت‌ها از مسائل مهمی است که باید مورد توجه جدی مسئولان قرار گیرد که در این راستا و برای عملی کردن شعار سال، نیازمند همراهی و همگامی دوسویه ملت و دولت هستیم.