رونق تولید ملی | شنبه، ۲ شهریور ۱۳۹۸

اقامت 12 هزار زائر در جوار امامزادگان آمل - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اقامت 12 هزار زائر در جوار امامزادگان آمل

رئیس اداره اوقاف آمل گفت: تاکنون بیش از ۱۲ هزار زائر و گردشگر نوروزی در جوار امامزادگان و زائرسراهای این شهرستان اقامت کردند.

اقامت 12 هزار زائر در جوار امامزادگان آمل

حجت‌الاسلام رسول علیخانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در آمل اظهار کرد: این شهرستان از شهرهای شاخص مازندران در زمینه در اختیار داشتن آرامگاه امامزادگان و بقاع متبرکه است.

وی افزود: در این شهرستان 105 بقاع متبرکه و امامزاده وجود دارد که مکان امنی برای عبادت و طاعت عاشقان اهل‌‌بیت (ع) است.

علیخانی با اشاره به اینکه اداره اوقاف و امور خیریه آمل در ستاد تسهیلات سفر نوروزی با در اختیار داشتن زائرسراها و هتل‌آپارتمان در جوار بقاع متبرکه می‌تواند نقش موثری در اسکان و اقامت مسافران ایفا کند، بیان کرد: طرح اسکان نوروزی زائران و گردشگران به این شهرستان از 28 اسفند ماه سال گذشته آغاز شده و تا 15 فروردین سال جاری ادامه دارد.

وی با اعلام اینکه تاکنون بیش از 12 هزار مراجعه‌کننده در زائرسراهای این شهرستان داشتیم تا در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه به عنوان زائر و گردشگر نوروزی اسکان پیدا کنند، گفت: دو زائرسرا آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع) و ابوالفضلی اوجی‌آباد برای اسکان مسافران مهیا است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آمل بیان کرد: عمده اسکان زائران در زائرسراهای امامزاده عبدالله بوده زیرا این آستان مقدس از امامزادگان شاخص مازندران لحاظ شده و به تنهایی علاوه بر هتل‌آپارتمان، تعداد 245 زائرسرا را در اختیار دارد.

علیخانی خاطرنشان کرد: از دیگر برنامه‌های فرهنگی در ابتدای سال 94 که بنا به فرمایشات رهبر انقلاب در نخستین روز نوروز به سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی نام‌گذاری شده است، برگزاری همایش بزرگ رهروان یاس نبوی در روز شهادت حضرت زهرا (س) بوده است.

وی ادامه داد: این همایش در امامزادگان شاخص به ویژه آستان امامزاده ابراهیم (ع) برگزار شد که با استقبال پرشور عاشقان ولایت همراه بود.

علیخانی گفت: طرح‌های آرامش بهاری و خیمه‌های معرفت نیز از دیگر طرح‌هایی است که هم‌اکنون در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه در حال اجراست.